VECTAN logo

VECTAN Ladedata

VECTAN, a notable name in the world of ammunition components, operates under the larger umbrella of Nobel Sport, a manufacturer with deep roots in the powder industry. With a legacy dating back to the early 20th century, VECTAN has established itself as a key player in the market for propellants, particularly for handloaders dedicated to optimizing their ammunition performance. Specializing in high-quality smokeless powders, VECTAN caters to a wide range of calibers and shooting disciplines, offering an extensive selection for both rifle and pistol reloaders.

About VECTAN

The company prides itself on its rigorous quality control standards, ensuring consistency and performance across every batch of powder it produces. This reliability is crucial for reloaders who require predictable results to fine-tune their loads. VECTAN powders are known for their clean-burning properties, which contribute not only to shooting accuracy but also to prolonged barrel life by minimizing residue buildup.

A vital resource for those engaged in load development, VECTAN provides a wealth of reloading data. Their comprehensive guides offer detailed information, aiding reloaders in finding the optimal balance between velocity, pressure, and accuracy. This data is crucial for those looking to achieve the highest performance from their ammunition, whether for competitive shooting or hunting purposes.

Within the handloading community, VECTAN is highly regarded for delivering dependable products that perform consistently under various conditions. Its reputation is built on decades of innovation and commitment to quality, making VECTAN a trusted choice for experienced reloaders seeking reliable components for precise ammunition crafting.

Utvikle dine egne VECTAN ladeoppskrifter

Bruk vår ballistikkalkulator for å lage presise omlastingsoppskrifter med produkter fra denne produsenten.

Start Beregning

VECTAN Krutt i vår database:

VECTAN SNPE Vectan A0 powder

SNPE Vectan A0

VECTAN A0 er et allsidig drivmiddel med en medium brennhastighet, preget av sin optimale anvendelse i omlasting av håndvåpen og pistolpatroner. Dette kruttet er spesielt godt egnet for mellomstore til store kaliber håndvåpenladninger, hvor konsistens og ytelse er ønsket. Den fysiske formen på A0 er et flake-krutt, som tillater jevn måling, selv om forsiktighet bør tas for å sikre presisjon i ladningsvektene på grunn av formen. A0 er relativt stabil over et spekter av temperaturer, noe som gjør det til et pålitelig valg for omlastere bekymret for konsistens i varierende miljøforhold. Populære kalibre som kan dra nytte av A0’s egenskaper inkluderer 9mm, .38 Super, og .45 ACP, som tilbyr robust ytelse og pålitelig antenning. Omlastere vil sette pris på A0’s fleksibilitet i ladningsutvikling, da dens brennhastighet tillater tilpasning av ladninger som søker en balanse mellom kraft og presisjon. Den velrenommerte produsenten, VECTAN, er høyt ansett i omlastingsmiljøet for å produsere pålitelige og høykvalitets krutt, som gjør A0 til et pålitelig alternativ for erfarne omlastere som søker ytelse og stabilitet.

SNPE Vectan A1

VECTAN A1 er et raskt brennende krutt spesielt designet for bruk i håndvåpen og pistoler, der rask trykkutvikling og konsistent ytelse er kritiske. Dens brennrate er kategorisert som rask, noe som gjør det ideelt for kalibre som 9mm Luger, .38 Special, og .45 ACP, hvor det gir utmerket hastighet og ren-brennende egenskaper. Kruttets små kornstørrelse muliggjør jevn måling gjennom en rekke ladeutstyr, som sikrer presise og repeterende ladninger som er essensielle for å opprettholde enhetligheten i håndladninger. VECTAN A1 viser imponerende temperaturstabilitet, slik at ytelsen er pålitelig nok til at skyttere kan oppnå konsistente utfall i forskjellige miljøforhold. Denne stabiliteten minimerer behovet for hyppige tilpasninger når du skyter i ulike klima. Kruttets renbrenning bidrar til å redusere fouling, som forlenger rengjøringsintervaller og forbedrer holdbarheten på skytevåpen. For erfarne håndladere tilbyr A1 utmerkede fordeler, inkludert et bredt anvendelsesområde og enkle ladeutviklingsgrunner på grunn av dens veldokumenterte egenskaper. Brukere bør starte med etablerte ladedata og gradvis justere for å optimalisere nøyaktighet og ytelse for spesifikke skytebehov.

VECTAN SNPE Vectan BA 9 powder

SNPE Vectan BA 9

VECTAN's BA 9 is a versatile propellant with a burn rate classified as medium-fast, making it particularly well-suited for handgun and pistol calibers. This single-base powder is specifically engineered for reliable performance across a range of popular cartridges such as 9mm Luger, .38 Special, .45 ACP, and .40 S&W. BA 9's physical form is characterized by small, uniform granules that facilitate excellent metering properties, ensuring precise and consistent charge weights during the reloading process. Its formulation offers commendable temperature stability, minimizing variations in performance under diverse environmental conditions. Reloaders will appreciate BA 9's efficient energy transference, which aids in achieving optimal ballistic results without excessive pressure spikes. When developing loads, handloaders should start with conservative charge weights and incrementally test in steps to determine the best performance for their specific firearm configurations. By providing a balance of velocity and controllability, BA 9 has earned a respected position within the reloading community, particularly for those focused on achieving both accuracy and smooth cycling in semi-automatic pistols.

VECTAN SNPE Vectan BA10 powder

SNPE Vectan BA10

BA10 propellant, manufactured by VECTAN, is a fast-burning powder specifically formulated for handgun and pistol applications. Its burn rate is rated at 8.6, making it ideally suited for producing efficient and reliable loads in a variety of handguns. The powder's physical form is that of a fine-grain extruded powder, which contributes to its excellent metering properties, allowing for precise and consistent powder charge weights in progressive or single-stage reloading equipment. This propellant exhibits remarkable temperature stability, ensuring consistent performance across varying environmental conditions. BA10 is particularly popular among reloaders working with calibers such as 9mm Luger, .38 Special, and .45 ACP, where its fast burn rate optimizes velocity and pressure profiles for both standard and target loadings. Its clean-burning characteristics minimize residue build-up, which is beneficial for maintaining firearm cleanliness and performance. When developing loads with BA10, handloaders should start with conservative charge weights and incrementally work up, monitoring pressure signs and velocity to achieve optimal performance. VECTAN's reputation within the reloading community is built on producing high-quality, reliable propellants, and BA10 is no exception, offering significant advantages for those seeking precision and repeatability in their handgun loads.

VECTAN SNPE Vectan BA6 1/2 powder

SNPE Vectan BA6 1/2

VECTAN's BA6 1/2 drivmiddel er preget av en middels til rask forbrenningshastighet, og gjør det svært allsidig for både håndvåpen og rifleapplikasjoner. Det er spesielt godt egnet for mellomstore pistolkalibre og lette riflepatroner. Dette pulveret har en småkorns sfærisk formulering, som sikrer utmerkede måleegenskaper og bidrar til konsistente ladningsvekter på tvers av ladeøkter. Dens temperaturstabilitet er imponerende, og opprettholder ytelse i både varme og kalde forhold, en avgjørende faktor for skyttere som søker pålitelige resultater i varierende klima. I området av populære kalibre utfører BA6 1/2 eksepsjonelt i patroner som 9mm Luger, .45 ACP, og visse applikasjoner i .223 Remington samt andre lignende størrelser tilfeller. Det er kjent for å produsere konsekvente hastigheter og trykk, og hjelper til med effektiv ladningsutvikling for den nøye håndlader. VECTAN's rykte for høykvalitetsproduksjon gir tillit til brukere som verdsetter presisjon og sikkerhet. Dette drivmiddelets allsidighet og pålitelighet gjør det til et verdifullt valg for ladere som ønsker å optimalisere både ytelse og økonomi i sine ammunisjonsproduksjoner.

VECTAN SNPE Vectan BA7 1/2 powder

SNPE Vectan BA7 1/2

VECTAN BA7 1/2 er et allsidig krutt med en medium-rask brennhastighet plassert på 6,7, noe som gjør det til et ideelt valg for håndvåpen og pistolladninger. Det egner seg godt for applikasjoner som krever effektiv energioverføring og konsekvente trykkprofiler over et spekter av kalibre. Kruttets fine-kornete sfæriske form sikrer utmerkede måleegenskaper, og muliggjør presise ladningsvekter og minimal variasjon under innlastingsprosesser. Omlastere vil sette pris på BA7 1/2’s stabile ytelse over ulike temperaturforhold, og reduserer bekymringer for trykkvariasjoner i forskjellige klimaer. Populære kaliberparinger inkluderer 9mm Luger, .40 S&W, og .45 ACP, hvor dens balanserte energi og trykkparametere tillater optimal hastighet og presisjon. Under ladningsutvikling tilbyr BA7 1/2 en tilgivende natur, noe som gjør det lettere å justere ladninger for spesifikke behov mens man opprettholder sikre driftstrykk. Dens produsent, VECTAN, er kjent for å produsere høykvalitets drivmidler, og sikrer konsistent ytelse og fremmer tro og tilfredshet innen omlastingsmiljøet.

VECTAN SNPE Vectan BA9 1/2 powder

SNPE Vectan BA9 1/2

VECTAN's BA9 1/2 er et allsidig krutt med en brennhastighet som plasserer det i kategorien middels-raskt, noe som gjør det spesielt effektivt for et bredt spekter av håndvåpen- og pistolapplikasjoner. Det er designet for å levere konsistent ytelse i kalibre som 9mm, .38 Special og .45 ACP, og tilbyr håndladere fleksibilitet i disse populære kategoriene. BA9 1/2 har en fin, sfærisk granulatstruktur som gjør det mulig med presis og jevn dosering, noe som forbedrer brukervennligheten i progressive ladepresser. Produsert med vekt på temperaturstabilitet, er dette kruttet kjent for å opprettholde jevn ytelse i en rekke miljøforhold, som sikrer pålitelig skyting uansett temperaturvariasjoner. I ladningsutvikling tilbyr BA9 1/2 en tilgivende natur, som gjør det mulig med skreddersydde ladetilpasninger samtidig som tryggetrykket opprettholdes. VECTANs rykte i håndlademiljøet er preget av høye kvalitetsstandarder og pålitelige resultater, noe som gjør BA9 1/2 til et foretrukket valg for de som søker balansert ytelse i pistolammunisjonen deres.

VECTAN SNPE Vectan SP 10 powder

SNPE Vectan SP 10

SP 10 av VECTAN er et krutt preget av en middels brennhastighet og er spesielt konstruert for rifleladninger. Dette kruttet er ideelt for applikasjoner som krever effektiv energilevering i middels til høyhastighets patroner. Den fysiske formen til SP 10 sikrer konsistent dosering, da det har en sfærisk kornstruktur som flyter jevnt gjennom pulverdispenseringsutstyr, og bidrar til jevne ladningsvekter. Berømt for sin temperaturstabilitet, utfører SP 10 pålitelig på tvers av et spekter av miljøforhold, med konsistente trykknivåer og hastighetsutganger. Populære kalibre inkluderer .308 Winchester og .30-06 Springfield, der presisjon og gjentagbar ytelse er avgjørende. I ladeutvikling gir SP 10 håndlastere fordelen av lett justerbare trykk, som gir en balanse mellom maksimal hastighet og levetid på løpet. VECTAN er respektert innen omladingssamfunnet for å produsere høykvalitetskrutt, og SP 10 opprettholder dette ryktet med overlegen ytelsesdynamikk egnet for konkurranseskyting eller presisjonsjaktapplikasjoner.

VECTAN SNPE Vectan SP 11 powder

SNPE Vectan SP 11

VECTAN SP 11 is a versatile rifle powder known for its medium burn rate, providing optimal performance in a variety of applications. Its physical form is a small, spherical granule which contributes to excellent metering properties, making it particularly suitable for precision loads in automatic powder dispensers. SP 11 is formulated for stability across a wide range of temperatures, ensuring consistent ballistic performance in diverse environmental conditions, a vital characteristic for long-range and competitive shooting scenarios. It finds popular utilization in calibers such as .223 Remington and .308 Winchester, where it provides balanced velocity and pressure characteristics, enhancing both accuracy and safety in modern rifles. Reloading with SP 11 requires careful load development due to its energy density and burn rate, necessitating adherence to established load data to optimize its performance within safe pressure limits. Handloaders value VECTAN SP 11 for its contribution to tight shot groupings and its reliable combustion, especially advantageous in precision and tactical applications.

VECTAN SNPE Vectan SP 13 powder

SNPE Vectan SP 13

VECTAN SP 13 is a rifle powder characterized by a medium burn rate, making it versatile for a range of rifle applications. Its extruded physical form allows for consistent metering, ensuring uniform charges during reloading. SP 13 is known for its stable performance across varying temperatures, a crucial factor for maintaining ballistic consistency in diverse shooting environments. It is ideally suited for popular calibers such as .308 Winchester and .30-06 Springfield, providing a reliable power source for both target shooting and hunting loads. Handloaders appreciate SP 13 for its predictable behavior during load development, facilitating easy adjustments for optimal velocity and accuracy. The powder's temperature stability and adaptable burn rate provide an edge, reducing the need for frequent powder changes when transitioning between conditions. VECTAN's commitment to quality and performance has established SP 13 as a trusted choice within the handloading community, offering both precision and reliability for experienced reloaders.

VECTAN SNPE Vectan SP 2 powder

SNPE Vectan SP 2

VECTAN SP 2 is a propellant powder characterized by its medium burn rate, optimal for handgun and pistol loads. It is particularly well-suited for those seeking a balance between performance and versatility across a range of calibers. This powder is presented in a fine-grained form, which ensures smooth metering through powder measures, offering consistent charge weights and uniformity for precise reloading. SP 2 exhibits excellent temperature stability, an essential quality for handloaders aiming to maintain performance consistency under varying environmental conditions. Popular caliber applications for SP 2 include 9mm Luger, .40 S&W, and .45 ACP, where it delivers reliable ballistic performance. During load development, reloaders will appreciate SP 2's forgiving nature and adaptable performance across different projectile weights. The specific advantages of VECTAN SP 2 for handloaders include its ability to achieve desirable velocities while maintaining manageable pressures, thereby enhancing accuracy and safety in target and competitive shooting disciplines.

VECTAN SNPE Vectan SP 3 powder

SNPE Vectan SP 3

VECTAN SP 3 er et middels forbrenningshastighetspulver i laderens verktøykasse, essensielt for dem som lager ladninger for både rifle- og håndvåpenkalibre. Dette allsidige drivmiddelet demonstrerer en balanse mellom energifrigivelse og kontrollerbarhet, noe som gjør det spesielt egnet for applikasjoner som trenger konsekvent ytelse på tvers av et spekter av trykk og løpet lengder. Dens granulære form flyter godt, noe som gir en jevn måling i de fleste pulvermålere, og minimerer variasjoner i ladningsvekt som er avgjørende for å oppnå presisjon i ladninger. VECTAN SP 3 er anerkjent for sin temperaturstabilitet, og opprettholder konsekvente hastigheter under brede miljøforhold, en nøkkelfaktor for dem som jobber i svært varierende klima. Det kombineres effektivt med populære kalibre som .357 Magnum og .44 Magnum i håndvåpen, og mindre riflekalibre hvor middels forbrenningshastighets pulvere er optimale. Ladere setter pris på VECTAN SP 3 for sin tilpasningsevne og pålitelige forbrenningsegenskaper, som forenkler ladningsutviklingsprosessen samtidig som det gir pålitelig nøyaktighet og ytelse.

VECTAN SNPE Vectan SP 7 powder

SNPE Vectan SP 7

VECTAN SP 7 er et krutt med middels brennhastighet spesifikt formulert for rifleapplikasjoner, ideelt for håndlastere som søker en balanse mellom ytelse og allsidighet. Designet for å imøtekomme en rekke sentertente riflekalibre, er dette kruttet spesielt godt egnet for populære kalibre som 308 Winchester, 30-06 Springfield og 223 Remington. Dens fysiske form består av små sirkulære korn som bidrar til eksepsjonelle doseringsegenskaper, og muliggjør konsistente, presise ladningsvekter under omladingsprosessen. SP 7 er kjent for sin gode temperaturstabilitet, og gir pålitelig ytelse på tvers av et spekter av miljøforhold. Denne egenskapen er spesielt fordelaktig for å opprettholde konsistens i hastighet og trykk, som er avgjørende for presisjonsskyting. Når man utvikler ladninger med SP 7, anbefales omladere å konsultere pålitelige ladningsdata-kilder for å sikre optimale ladningsvekter og sete dybder. Som med alle krutt, er trinnvise justeringer og nøye observasjon av trykktegn nødvendige. VECTANs rykte for konsekvent å produsere høykvalitetskrutt befester SP 7 som et pålitelig valg for omladere som krever nøyaktighet og pålitelighet i sine riflerunder.

VECTAN SNPE Vectan SP 9 powder

SNPE Vectan SP 9

VECTAN SP 9 er et middels forbrenningshastighet, dobbeltbasepulver laget for presisjons rifle-ladeapplikasjoner. Dens forbrenningshastighet, vurdert til 2,6, harmoniserer godt med en rekke kaliberladninger, mest bemerkelsesverdig i mellomliggende riflepatroner, noe som gjør det til et foretrukket valg for patroner som 223 Remington og 308 Winchester. Den ekstruderte kornformen er spesifikt designet for å sikre konsekvent måling gjennom pulvermålere, og tilbyr ladere pålitelig ytelse og ensartede ladningsvekter, essensielt for å opprettholde nøyaktighet og effektivitet i konkurranseskyting eller jaktscenarier. SP 9's eksepsjonelle temperaturstabilitet garanterer konsekvent ytelse på tvers av varierte miljøforhold, reduserer hastighetsvariationer, og forbedrer presisjon for håndladere som opererer under varierte klimaforhold. Når man utvikler ladninger, bør ladere merke seg at SP 9 gir et bredt operasjonsspekter av ladningsvekter, og muliggjør finjustering av ballistisk ytelse til individuelle våpenkarakteristikker. Denne fleksibiliteten, kombinert med VECTAN's rykte for kvalitet innen ladningsmiljøet, gjør SP 9 til et verdifullt tillegg til laderens repertoar, som sikrer både presisjon og pålitelighet.

VECTAN SNPE Vectan Tubal 3000 powder

SNPE Vectan Tubal 3000

VECTAN's Tu 3000 drivmiddel er et middels forbrenningshastighetspulver optimalisert for riflepatroner, og gjør det til et allsidig valg for håndladere fokusert på ytelse og konsistens i ulike riflekalibre. Kjent for sin granulære tekstur, måles Tu 3000 effektivt, og sikrer ensartethet i ladninger på tvers av ulike ladprosesser. Dens middels forbrenningshastighet gjør at den kan betjene et spekter av applikasjoner, fra varmint til storvilt jaktladninger. Ladere kombinerer det ofte med populære kalibre som .308 Winchester og .30-06 Springfield, hvor det gir utmerket hastighet og nøyaktighet. Tu 3000 viser prisverdig temperaturstabilitet, og reduserer risikoen for variasjon i ytelse over ulike miljøforhold. Dette aspektet er spesielt gunstig for skyttere som søker pålitelige ladninger i varierende klima. Når man utvikler ladninger, setter ladere pris på Tu 3000's balanse mellom trykk og hastighet, og gir høy fleksibilitet for finjustering av ladninger til spesifikke våpen- eller konkurransekrav. Dens konsistens og pålitelige ytelse har sementert VECTAN's rykte blant håndladere som søker pålitelige pulvere.

VECTAN SNPE Vectan Tubal 5000 powder

SNPE Vectan Tubal 5000

Tu 5000, produsert av VECTAN, er et middels forbrenningshastighet drivmiddel pulver med en forbrenningshastighetsindeks på 1,7, ideelt egnet for en rekke rifleapplikasjoner. Kjent for sine renforbrenningsegenskaper, er det spesielt høyt verdsatt blant håndladere for sin allsidighet i mellomstore til store kaliberpatroner. Typiske anvendelser inkluderer populære kalibre som .308 Winchester, .30-06 Springfield, og 7mm-08 Remington. Fysisk er Tu 5000 et finmalt pulver som letter utmerkede måleegenskaper, og reduserer den variasjonen som noen ladere støter på med andre grovere pulvere. Temperaturstabilitet er en annen bemerkelsesverdig funksjon ved Tu 5000, som sikrer konsekvent ytelse under varierende miljøforhold, et viktig kriterium for presisjonsfokuserte skyttere. Under ladningsutvikling kan ladere sette pris på dens forutsigbare trykkurve, som bidrar til både sikkerhet og nøyaktighet. Den rene forbrenningsprofilen minimerer løpetilsmussing, en fordel for de som prioriterer vedlikeholdseffektivitet og løpetid. Tu 5000's tilpasningsevne og pålitelighet har gjort det til et respektert valg i ladefelleskapet.

VECTAN SNPE Vectan Tubal 7000 powder

SNPE Vectan Tubal 7000

VECTAN's Tu 7000-krutt er et høyt respektert valg blant omlastere som søker et allsidig alternativ for rifleammunisjon. Med en brennhastighet klassifisert som medium-rask, er det ideelt egnet for en rekke standard riflekalibre. Tu 7000 tilbyr konsistent ytelse i populære kalibre som .30-06 Springfield, .308 Winchester, og .223 Remington, noe som gjør det til et pålitelig valg for målskyttere og jegere. Kruttets fysiske form er en finmalt, ekstrudert type som sikrer overlegne måleeiendeler, som muliggjør presise ladningsvekter med minimal variasjon fra en ladning til den neste. Dette er spesielt fordelaktig for dem som søker stram konsistens i omlastingsrutinene sine. Tu 7000 opprettholder imponerende temperaturstabilitet som sikrer pålitelighet over varierende miljøforhold, en essensiell faktor for utendørs skyting presisjon. Omlastere drar fordel av dens fleksibilitet gjennom ladningsutviklingsprosessen, da det tilbyr tilgivende trykkegenskaper, og muliggjør sikker eksperimentering uten å ofre ytelsen. VECTANs rykte for høy-kvalitets drivmidler ytterligere forankrer Tu 7000 som et pålitelig og effektivt valg i omlastingssamfunnet.

VECTAN SNPE Vectan Tubal 8000 powder

SNPE Vectan Tubal 8000

VECTAN Tu 8000 er et allsidig krutt med langsom brennrate, ideelt for store hylsekapasiteter og høyhastighetspatroner. Dens kategorisert brennhastighet gjør den spesielt egnet for et bredt utvalg av rifleapplikasjoner, som gir ytelsesstabilitet over ulike ladebetingelser. Den granulære fysiske formen til Tu 8000 gir fremragende måleegenskaper, som sikrer konsistente ladningsvekter og pålitelig tenning over flere ladingssesjoner, selv for erfarne håndladere som krever presisjon. Det gir eksepsjonell temperaturstabilitet, og minimerer hastighetsvariasjoner og trykksvingninger i både lave og høye temperaturmiljøer, som er avgjørende for å opprettholde konsistent nøyaktighet og ytelse. Dette kruttet er et populært valg for kalibre som .30-06 Springfield, .300 Winchester Magnum, og lignende høyytelse riflepatroner. Under ladeutvikling vil håndladere sette pris på det brede ladingsområdet, som tillater finjustering av optimal ytelse uten å møte trykktopper. VECTAN's rykte for kvalitet og konsistens legger til Tu 8000's appell, noe som gjør den til en foretrukket valg for å oppnå pålitelige, nøyaktige langdistanseskytingsresultater.

Standard Load Data — VECTAN

Velg ønsket kaliber og kulevekt nedenfor for å få tilgang til den tilsvarende laddetabellen. Derfra kan du velge hvilken som helst oppført ladeoppskrift og overføre den direkte til ballistikkkalkulatoren for ytterligere foredling, optimalisering og presisjonsjustering.

All
40 gr
44 gr
45 gr
50 gr
52 gr
55 gr
56 gr
58 gr
60 gr
62 gr
63 gr
65 gr
68 gr
69 gr
70 gr
73 gr
77 gr
79 gr
80 gr
82 gr
85 gr
87 gr
90 gr
95 gr
97 gr
100 gr
105 gr
110 gr
112 gr
115 gr
120 gr
122 gr
123 gr
125 gr
127 gr
128 gr
130 gr
133 gr
134 gr
135 gr
136 gr
140 gr
145 gr
146 gr
148 gr
150 gr
152 gr
154 gr
155 gr
156 gr
159 gr
160 gr
165 gr
167 gr
168 gr
170 gr
174 gr
175 gr
180 gr
183 gr
185 gr
195 gr
196 gr
200 gr
210 gr
220 gr
225 gr
230 gr
231 gr
240 gr
250 gr
252 gr
255 gr
260 gr
270 gr
300 gr
400 gr
405 gr
500 gr
570 gr
Viser 1-24 of 200

.277 | 130gr | Nosler Partition

.270 Win.

BC G1: 0.416
105 krutt583 ladninger

.323 | 160gr | Hasler ARIETE

8 x 57 IRS

BC G1: 0.37
70 krutt412 ladninger

.323 | 196gr | Hornady BTHP Match

8 x 56 R M 89 Port. Krop.

BC G1: 0.525
81 krutt408 ladninger

.338 | 250gr | Sako Hammerhead

8.5 x 55 Blaser

BC G1: 0.342
102 krutt556 ladninger

.284 | 195gr | Barnes SpSP .032

7 x 57

BC G1: 0.56
79 krutt456 ladninger

.224 | 69gr | Sierra MatchKing

5.56 x 45 NATO

BC G1: 0.341BC G7: 0.167
70 krutt414 ladninger

.308 | 200gr | Reichenberg Subsonic

.300 WSM

BC G1: 0.2
101 krutt550 ladninger

.224 | 50gr | Hornady CX

.22 Creedmoor

BC G1: 0.164
100 krutt533 ladninger

.284 | 168gr | Berger Classic Hybrid Hunter

7 mm STW

BC G1: 0.566BC G7: 0.29
64 krutt381 ladninger

.356 | 125gr | SNS Coated Bullets RN

.357 Maximum

31 krutt196 ladninger

.308 | 200gr | Rhino Solid Shank

.300 RCM

BC G1: 0.474
106 krutt583 ladninger

.323 | 196gr | Hornady BTHP Match

8 x 57 PCC

BC G1: 0.525
101 krutt582 ladninger

.310 | 123gr | Nosler Varmageddon

.300 Weath. Mag.

BC G1: 0.304
101 krutt580 ladninger

.308 | 185gr | Berger Classic Hybrid Hunter

.308 Win.

BC G1: 0.533BC G7: 0.273
93 krutt560 ladninger

.377 | 255gr | Alaska Bullet Works Kodiak PP SPFN

.375 Ruger

BC G1: 0.427
98 krutt556 ladninger

.338 | 160gr | Barnes TTSX BT

.338 Lapua Mag.

BC G1: 0.342
96 krutt544 ladninger

.338 | 250gr | A-Square LionLoad

.338-06 A-Square

BC G1: 0.3
98 krutt543 ladninger

.312 | 150gr | Hornady SP interlock

7.62 x 54 R Russian Nagant

BC G1: 0.47
91 krutt532 ladninger

.284 | 140gr | Swift A-Frame

7 x 57

BC G1: 0.335
89 krutt502 ladninger

.323 | 220gr | Brenneke TOG

8 x 50 R

BC G1: 0.41
85 krutt488 ladninger

.307 | 110gr | Prvi Partizan SP RN

.30-378 Weath. Mag.

BC G1: 0.176
70 krutt463 ladninger

.458 | 500gr | Remington FMC RN

.45 Blaser

BC G1: 0.345
80 krutt421 ladninger

.243 | 100gr | MEN FMJ

6 x 45 mm

BC G1: 0.35
70 krutt393 ladninger

.257 | 90gr | Prvi Partizan HP

.257 Ackley Improved

BC G1: 0.261
52 krutt269 ladninger

Community Loads — VECTAN

Ladedata fra fellesskapet

Eksempel på ladedata med VECTAN kuler eller krutt fra vår database.

Du trenger en PRO-lisens for å låse opp og se all data.

Filtrer:
Community-contributed loads using VECTAN components
KaliberKuleKruttLøp (in)Ladning (gr)Hylsevolum (GoW)OAL (in)Maks. trykk (psi)Munnfart (fps)
.22-250 Rem.
.224 | 52gr | Hornady ELD Match 52gr
VECTAN
SP 11
22.036.343.52.35051,953 (88%)3491
M.22-250 Rem.
.224 | 53gr | Hornady V-MAX 53gr
VECTAN
SP 11
22.036.343.52.35052,924 (90%)3488
.22-250 Rem.
.224 | 53gr | Hornady V-MAX 53gr
VECTAN
SP 11
22.035.543.52.35049,850 (85%)3422
M.308 Win.
.308 | 110gr | Hornady V-MAX 110gr
VECTAN
SP 10
20.0••.•56.02.74057,885 (96%)3182
M.22-250 Rem.
.224 | 69gr | Hornady ELD-VT 69gr
VECTAN
SP 11
20.1••.•43.52.35056,507 (96%)3156
.22-250 Rem.
.224 | 69gr | Hornady ELD-VT 69gr
VECTAN
SP 11
20.1••.•43.52.35052,533 (89%)3091
.22-250 Rem.
.224 | 70gr | Barnes TSX BT 70gr
VECTAN
SP 11
20.1••.•43.52.35050,430 (86%)3041
.22-250 Rem.
.224 | 69gr | Hornady ELD-VT 69gr
VECTAN
SP 11
20.1••.•43.52.35048,892 (83%)3022
M.300 Win. Mag.
.308 | 195gr | Hornady ELD Match 195gr
VECTAN
Tu 8000
27.3••.•90.13.50058,914 (94%)2946
M.338 Win Mag.
.338 | 185gr | Fox Classic Hunter 185gr
VECTAN
Tu 7000
24.8••.•86.03.34060,568 (97%)2936

Ofte stilte spørsmål

Vectan-pulver produseres av Nobel Sport i Frankrike og distribueres primært i hele Europa. De har en spesielt sterk tilstedeværelse i Frankrike, Italia, Spania, Tyskland, Belgia og andre CIP-medlemsland, hvor Vectan lenge har vært et populært valg blant sportsskyttere og håndladere. Utenfor Europa er Vectan-pulver tilgjengelig gjennom utvalgte importører i markeder som Australia og Nord-Amerika, selv om produkt tilgjengeligheten generelt er mer begrenset og avhenger av lokale distributører og importbetingelser.

Ja. Vectan publiserer offisielle omlastingsdata for både rifle- og pistolpatroner på sin nettside og i sin "Powders & Passion" omlastingsmanual. Dataene er utviklet i Nobel Sports laboratorier ved bruk av CIP-kompatible trykktester og bevisløp under kontrollerte forhold. Som andre pulverprodusenter anbefaler Vectan å starte med den publiserte minimumsbelastningen og jobbe seg opp forsiktig mens man overvåker trykksymptomer, da individuelle skytevåpen og komponenter kan gi forskjellige resultater.

Vectans ladedata gir sikre start- og maksimumsladninger, total patronlengde (COAL), hastighets- og trykkinformasjon for de testede kombinasjonene. Imidlertid, sammenlignet med noen andre pulverprodusenter, inkluderer de publiserte dataene ofte relativt lite detaljert informasjon om de nøyaktige testkomponentene og forholdene. Informasjon som løpets lengde, løpets vridning, hylsekapasitet, vannvolum, tennhettspesifikasjon, detaljert kulegeometri eller bæresurface blir ofte utelatt, noe som gjør det vanskeligere for erfarne omladere å sammenligne de publiserte resultatene med sine egne komponenter eller å modellere ladninger i intern ballistikkprogramvare.

Som et resultat er Vectans data best brukt som et sikkert utgangspunkt snarere enn som en komplett teknisk referanse. Omladere bør forvente forskjeller i trykk og hastighet når de bruker forskjellige hylser, tennhetter, kuler eller skytevåpen, og bør alltid utvikle ladninger forsiktig ved å bruke den publiserte minimumsladningen som et utgangspunkt. Vectan selv understreker at dataene ble utviklet med spesifikke komponenter under laboratorieforhold og kanskje ikke gir identiske resultater i et annet skytevåpen eller med forskjellige komponenter.