Accurate Powders logo

Accurate Powders Ladedata

Accurate Powders er en ledende aktør innen produksjon av krutt for håndladere, med en historie som strekker seg tilbake over flere tiår. Selskapet er kjent for sin dedikasjon til å levere krutt av høy kvalitet, som muliggjør presis og konsistent ytelse i hjemmeladede patroner. Nettstedet deres, https://www.accuratepowder.com/, gir omfattende ressurser for håndladere, inkludert detaljerte ladedata og teknisk støtte.

About Accurate Powders

Spesialiseringen til Accurate Powders ligger i deres utvikling og produksjon av et bredt spekter av kruttyper, som er designet for å dekke behovene til alt fra små kalibre til større riflepatroner. Deres krutt er kjent for sin jevnhet og pålitelighet, viktige faktorer for både nøyaktighet og sikkerhet i ladningene. De tilbyr også et omfattende bibliotek med ladedata som kontinuerlig oppdateres og tilpasses nye våpentyper og kuletyper, noe som gjør det enkelt for viderekomne håndladere å utvikle presise og effektive ladninger.

Reputasjonen til Accurate Powders innen håndladermiljøet er utmerket, mye på grunn av deres strenge kvalitetskontroller og dedikasjon til kundeservice. De er høyt verdsatt for deres tekniske bistand og tilgjengelighet av ressurser som støtter både nybegynnere og erfarne håndladere. Produktkvalitet, pålitelighet, og et bredt spekter av spesialiserte kruttvalg gjør Accurate Powders til en favoritt blant håndladere som søker presise og tilpassede løsninger.

Utvikle dine egne Accurate Powders ladeoppskrifter

Bruk vår ballistikkalkulator for å lage presise omlastingsoppskrifter med produkter fra denne produsenten.

Start Beregning

Accurate Powders Krutt i vår database:

Accurate Powders Accurate 1680 powder

Accurate 1680

Accurate 1680 is a fast-burning rifle powder highly regarded within the handloading community for its exceptional versatility and consistent performance. Its fine-grained, extruded form ensures uniform metering, a critical attribute for precise load development. Well-suited for small to medium rifle cartridges, this propellant offers excellent load density which contributes to enhanced ignition and consistent burn characteristics. It is particularly popular among handloaders who favor the 7.62x39mm, .22 Hornet, and 6.5 Grendel calibers, ensuring optimal performance with a variety of bullet weights and configurations. In terms of temperature stability, Accurate 1680 exhibits commendable resistance to performance fluctuations across a wide range of environmental conditions, making it a reliable choice for year-round reloading. Careful load data development and adherence to established guidelines are essential to harnessing the full potential of Accurate 1680. Its reputation is built on delivering precise shot-to-shot repeatability, a coveted quality for those pursuing accuracy and dependability in both target shooting and hunting applications.

Accurate Powders Accurate 2015 powder

Accurate 2015

Accurate 2015 is a fast-burning, extruded smokeless powder well-suited for a variety of applications in rifle cartridges. Its quick burn rate makes it particularly effective for optimizing performance in smaller capacity cases and is favored in cartridges such as .223 Remington and .308 Winchester. The extruded form of Accurate 2015 provides excellent metering properties, facilitating consistent charge weights and stable pressures. This granular consistency is an asset for reloaders focused on precision and repeatability. Temperature stability is a hallmark of Accurate 2015, maintaining performance across broad environmental conditions, which is a significant advantage for handloaders seeking consistent velocities and group sizes irrespective of ambient temperatures. Load development with Accurate 2015 should be approached with standard powder handling precautions, beginning with published starting loads and progressively working towards optimal charges. Renowned in the handloading community for its performance and versatility in medium bore rifle loads, Accurate 2015 offers reloaders a reliable option that celebrates the fine balance between speed and accuracy.

Accurate Powders Accurate 2200 powder

Accurate 2200

Accurate Powders 2200 is a versatile rifle propellant with a burn rate characterized as medium, rated at 2.8. This powder is particularly suited for a range of applications in rifle cartridges, offering optimal performance in calibers such as .223 Remington and similar lightweight, high-velocity rounds. The granulated form of 2200 ensures excellent metering properties, allowing for consistent and precise charge weights. Users will appreciate the temperature stability of this powder, which minimizes performance variation across different environmental conditions. When developing loads, reloaders should be aware that 2200 excels in producing efficient velocities with less recoil, making it ideal for varmint hunting and target shooting. Handloaders will find an advantage in its compatibility with a wide array of bullet weights, enhancing flexibility in load development. The reputation of Accurate Powders within the handloading community underscores the reliability and performance consistency provided by 2200, making it a favorable choice for serious reloaders.

Accurate Powders Accurate 2230 powder

Accurate 2230

Accurate 2230 is a double-base, spherical powder with a medium-fast burn rate well-suited for a variety of rifle load applications. Renowned for its versatility, this powder is frequently utilized in calibers such as .223 Remington, .308 Winchester, and 7.62x39mm, providing optimal performance across a range of bullet weights. Its spherical form ensures excellent metering, allowing for precise charge weights and consistent load development crucial for competitive shooting or precise hunting scenarios. Accurate 2230 is known for minimal temperature sensitivity, maintaining stable velocities and pressures across varying climates, a key advantage for long-range accuracy and reliability in diverse outdoor conditions. Handloaders appreciate its flexible nature, accommodating a wide spectrum of load densities while delivering admirable velocity and pressure profiles. The powder's efficiency and reliable ignition characteristics make it a preferred choice among experienced reloaders looking to achieve consistently accurate and dependable rifle ammunition while leveraging the manufacturer’s reputation for quality and performance in the handloading community.

Accurate Powders Accurate 2460 powder

Accurate 2460

Accurate 2460 er et riflekrutt med middels brennhastighet, kjent for sin allsidighet på tvers av en rekke bruksområder. Det er spesielt godt egnet for patroner med moderat til høy hastighet, og gir optimal ytelse i populære kalibre som .223 Remington, .308 Winchester, og 7.62x39mm. Kruttet har en fin, sfærisk granulatform som sikrer utmerkede målingsegenskaper, noe som bidrar til presis ladningsutvikling med minimal variasjon. Accurate 2460 er utviklet for konsekvent antenning og stabil ytelse over et bredt temperaturintervall, noe som gjør det ideelt for skyttere som krever pålitelighet under varierende forhold. Dets forutsigbare brennkarakteristika gir håndladere fordelen av å utvikle nøyaktige og repeterbare ladninger, som forbedrer både rekkevidde og presisjon. Dette kruttet er høyt ansett i håndladingsmiljøet for sin evne til å oppnå konsekvente hastigheter og tette samlinger. Accurates rykte for kvalitet og oppmerksomhet på detaljer forsterker ytterligere appellen til 2460, og gir omladere trygghet i både sikkerhet og ytelse.

Accurate Powders Accurate 2495 powder

Accurate 2495

Accurate 2495 is a medium burn rate powder specifically formulated for modern rifle cartridges. Its versatile application caters to a wide range of calibers, making it a preferred choice for reloaders seeking consistent performance in cartridges such as the .308 Winchester and .30-06 Springfield. The powder exhibits a fine extruded form, ensuring uniform metering and a stable powder charge. Known for its temperature stability, Accurate 2495 maintains reliable ballistic performance across various environmental conditions, reducing the need for extensive load adjustments due to weather changes. As an extruded powder, reloading with Accurate 2495 may require careful attention to avoid bridging in tighter powder funnels and dispense systems, yet its metering remains reliable with appropriate equipment calibration. Load development with this powder highlights its compatibility with both lighter and heavier projectiles, offering handloaders flexibility in achieving desired ballistics. The manufacturer, Accurate Powders, is renowned in the handloading community for delivering precise, high-quality propellants that meet the stringent demands of competitive and recreational shooters alike.

Accurate Powders Accurate 2520 powder

Accurate 2520

Accurate 2520 is a medium burn rate rifle propellant renowned for its consistency and versatility within the handloading community. Its spherical grain structure offers exceptional metering properties, ensuring that reloaders achieve uniform charge weights throughout their load development processes. This powder is prized for its application in a wide range of popular rifle calibers, particularly effective in calibers such as .308 Winchester and .223 Remington, due to its balanced burn characteristics and ability to enhance velocity without excessive pressure. Accurate 2520 is formulated to deliver stable performance across varying temperature conditions, reducing the need for load adjustments in different climates, a critical factor for precision shooters seeking reliable results in diverse environments. For handloaders, its predictable performance makes it an excellent choice for crafting match-grade ammunition, offering the dual benefit of versatility and performance. Loading data should be approached cautiously, starting with minim and working up to recommended maximums to ensure safety and optimal performance.

Accurate Powders Accurate 2700 powder

Accurate 2700

Accurate 2700 is a versatile medium-slow burn rate rifle powder, ideal for a wide range of calibers. It is well-suited for mid-sized rifle applications, providing excellent performance in calibers such as the .30-06 Springfield, .308 Winchester, .243 Winchester, and other similar cartridges. The spherical physical form of Accurate 2700 ensures superior metering properties, allowing for precise and consistent powder charges across various load weights. This precision is particularly beneficial in progressive reloading setups where uniformity is crucial for optimal performance. Accurate Powders is recognized for producing propellants with good temperature stability, and 2700 is no exception. It maintains consistent velocities and pressures across a broad temperature spectrum, offering reliable results in different weather conditions. Handloaders will appreciate the smooth burn characteristics that contribute to reduced barrel fouling and improved shot-to-shot accuracy. When developing loads with Accurate 2700, experienced reloaders can expect minimal variations in pressure and velocity, making it an excellent choice for those seeking both precision and performance.

Accurate Powders Accurate 3100 powder

Accurate 3100

Accurate 3100 is a slow-burning rifle powder emanating from the renowned Accurate Powders line. Its burn rate of 0.5 categorizes it as a slow-burn propellant, making it particularly suitable for high-capacity rifle cartridges where optimal velocity and performance are critical. The physical form of Accurate 3100 is a dense extruded powder, which offers consistent metering properties, though the use of baffles or precise measuring tools is advisable to achieve optimal charge weight uniformity. Reloaders appreciate its exceptional temperature stability, maintaining reliable ballistics across a range of environmental conditions. This powder is highly favored for popular calibers such as the .30-06 Springfield, 7mm Remington Magnum, and .300 Winchester Magnum, where it maximizes velocity potential and accuracy. In load development, its slow burn rate allows for longer pressure curves, translating into smooth and consistent projectile acceleration. Accurate 3100 provides handloaders with the advantage of achieving high performance in large rifle cartridges without excessive pressure spikes, ensuring both safety and precision in handloaded rounds.

Accurate Powders Accurate 4064 powder

Accurate 4064

Accurate Powders 4064 er et rifle drivmiddel med middels forbrenningshastighet designet for allsidighet over et bredt spekter av kalibre. Dens forbrenningshastighet legger til rette for optimal ytelse i middels til store patroner, noe som gjør den spesielt godt egnet for høyprecisjonsrifler. Dette pulveret er en enkeltbase, ekstrudert stikkform kjent for sin konsekvente måling gjennom pulvermålere, og tilbyr pålitelig nøyaktighet i ladningsvektslevering. Accurate 4064 viser stabil ytelse over temperaturvariasjoner, og opprettholder hastighet og trykkonsistens, som er avgjørende for å opprettholde tette grupper under varierende forhold. Dette pulveret er ofte kombinert med kalibre som .30-06 Springfield, .308 Winchester, og .223 Remington, og gir utmerkede resultater i både mål- og jaktapplikasjoner. Når man utvikler ladninger, rådes brukere til å konsultere etablert ladningsdata for å ta hensyn til dens energiegenskaper, mens man gjør inkrementelle ladningsjusteringer for optimal presisjon. Accurate Powders, med sin omfattende erfaring i våpenindustrien, har fått et rykte for å produsere pålitelige ladekomponenter. Accurate 4064 eksemplifiserer deres engasjement for kvalitet, og tilbyr håndladere et pulver som leverer forutsigbar ytelse med hvert skudd.

Accurate Powders Accurate 4100 powder

Accurate 4100

Accurate 4100 propellant is classified as a fast-burning powder with a burn rate of 6.2, making it well-suited for a variety of handgun and pistol applications. Its granular form allows for consistent metering and precise load development, which is a significant advantage for experienced handloaders seeking accuracy and performance. The powder exhibits excellent temperature stability, minimizing performance variations in diverse environmental conditions, which is crucial for maintaining accuracy during field use. Popular calibers for Accurate 4100 include 9mm, .40 S&W, and .45 ACP, making it a versatile choice for reloaders looking to optimize their pistol loads. When developing loads, it is important to start with published data and work up while observing pressure signs, as this powder can provide higher velocities and reduced recoil in many applications. Reloaders appreciate Accurate 4100 for its reliability and consistent performance, enhancing overall shooting experience and accuracy potential in handloaded ammunition.

Accurate Powders Accurate 4350 powder

Accurate 4350

Accurate Powders 4350 er et allsidig riflekrutt med middels-sakte brennhastighet, noe som gjør det svært egnet for ulike mellomstore til store kaliber rifleapplikasjoner. Dens formulering er designet for å gi konsekvent, optimal ytelse over et temperaturområde, og sikrer pålitelig tenning og stabile hastigheter. Accurate 4350 har en ekstrudert form, men på grunn av sin raffinerte granulstørrelse, gir det konsekvente målinger, som sikrer presis volumetrisk måling for nøye omladere. Dette kruttets temperaturstabilitet er en distinkt fordel, som reduserer sannsynligheten for trykkvariasjoner under ulike skyteforhold. Omladere sammenkobler ofte Accurate 4350 med kalibere som .30-06 Springfield, 6.5x55 Swedish og .338 Winchester Magnum, hvor det oppnår utmerket fyllingsgrad og effektive brennrater. Når man utvikler ladninger, bør håndladere vurdere den unike balansen det tilbyr mellom kraft og nøyaktighet, særlig i nye, høyytelses langdistansepatroner. Dens evne til å produsere ensartet ytelse skudd for skudd gjør det til et favorittvalg blant kresne omladere som søker pålitelighet og konsistens i sin skreddersydde ammunisjon.

Accurate Powders Accurate 5744 powder

Accurate 5744

Accurate 5744 is a versatile, fast-burning powder that is particularly well-suited for rifle applications, especially in large-capacity cases and vintage cartridges. It features a double-base extruded form which ensures consistent and precise metering properties, essential for maintaining accuracy in load development. Known for its exceptional temperature stability, 5744 minimizes velocity deviations across varied climatic conditions, making it a reliable choice for shooters in diverse environments. This propellant is frequently paired with calibers such as the .45-70 Government, .444 Marlin, and .450 Marlin, where its attributes are best utilized. Experienced reloaders appreciate its ability to deliver consistent pressures and velocities, thanks in part to its reliable ignition characteristics. When developing loads with 5744, handloaders should note its capability to effectively ignite in cartridges with reduced powder charges, making it ideal for creating subsonic or reduced loads without compromising performance. The precision and adaptability of 5744 have earned it a respected spot in many reloaders' arsenals, particularly for those targeting accuracy and consistency in specialized or historical cartridge firearm applications.

Accurate Powders Accurate 8700 powder

Accurate 8700

Accurate 8700 er et høyt anerkjent langsomt brennende riflekrutt, i hovedsak brukt i store kapasitet magnumpatroner. Dens eksepsjonelt langsomme brennhastighet gjør det ideelt for å levere optimal ytelse i kalibre som 300 Winchester Magnum, 7mm Remington Magnum og .50 Browning Machine Gun. Accurate 8700 viser en sfærisk kornstruktur som egner seg til utmerket doseringsegenskaper, og tilbyr omladere presis målekonsistens og pålitelighet over gjentatte ladninger. Dette kruttet er feiret for sin bemerkelsesverdige temperaturstabilitet, og sikrer konsistente hastigheter på tvers av et bredt temperaturspenn, en egenskap viktig for jegere og konkurranseskyttere som opererer under varierende miljøforhold. Ved utvikling av ladninger med Accurate 8700, er det avgjørende å følge publiserte ladedata mens man vurderer dets posisjonsfølsomhet på grunn av store patronvolumer. Ladeutviklere setter pris på dens evne til å fylle hylser effektivt, noe som bidrar til forbedret konsistens fra skudd til skudd og nøyaktighet. Produsenten, Accurate Powders, er anerkjent innen håndladningssamfunnet for å tilby høykvalitetskrutt som leverer topp ytelse og pålitelighet over et bredt spekter av våpenapplikasjoner.

Accurate Powders Accurate High Country powder

Accurate High Country

Accurate Powders' High Country drivmiddel har en middels-treg brennehastighet på 0,6, spesielt utviklet for optimal ytelse i riflepatroner. Dette allsidige kruttet støtter et bredt spekter av middels til store kalibre, og leverer konsekvent hastighet og trykk, ideelt for presisjonsskyting eller jaktapplikasjoner. Den ekstruderte formen av High Country sikrer en jevn granulatstørrelse, noe som gir fremragende målingsegenskaper og mulighet for presise og konsekvente ladningsvekter. Denne egenskapen er svært gunstig for håndladere som søker repetisjonsnøyaktighet og presisjon i ammunisjonsladningene sine. High Country utmerker seg i temperaturstabilitet, og gir pålitelig ytelse under varierte miljøforhold, noe som er avgjørende for å opprettholde nøyaktighets- og trykkstandarder. Ladere velger ofte High Country for populære kalibre som .308 Winchester, .30-06 Springfield, og 6.5 Creedmoor, der det viser utmerket kompatibilitet og effektivitet. Ved utvikling av ladninger med High Country er det viktig å følge anerkjente ladeopplysningskilder for å oppnå balansert ytelse, spesielt med hensyn til trykkgrenser og optimal husfyllingsprosent. Denne drivmiddelkombinasjonen av ensartethet, stabilitet og brukervennlighet gjør det til et attraktivt alternativ for erfarne ladere som søker både presisjon og pålitelighet.

Accurate Powders Accurate LT-30 powder

Accurate LT-30

Accurate Powders LT-30 er et raskt brennende riflekrutt med en brennehastighet sammenlignbar med andre drivmiddelpulver i sin kategori, typisk egnet for småkalibrede patroner. Kjent for sin fine ekstruderingsform, gir LT-30 en utmerket målingsevne, noe som gjør det til et ønskelig valg for benkeskytere som søker ensartethet og konsistens i hver ladning. Kruttet viser pålitelig temperaturstabilitet, og minimerer hastighetsvariasjoner over et bredt spekter av miljøforhold, noe som er spesielt gunstig for ladere som krever presisjon i skiftende temperaturer. Dens spesifikke anvendelse trives i små og mellomstore kalibekartridger, med populære sammenkoblinger inkludert kalibre som 6mm PPC og andre lignende høy-nøyaktighetsrunder som er favorisert i konkurranseskyttemiljøer. Lastutvikling for LT-30 bør fokusere på finjustering for å oppnå optimale trykk og hastigheter, kapitalisere på dens konsekvente antendelsesegenskaper. Accurate Powders’ LT-30 er anerkjent i ladeverdenen for sin evne til å produsere presisjonsladninger, og tilbyr håndladere forbedret repetisjonsnøyaktighet og nøyaktighet.

Accurate Powders Accurate LT-32 powder

Accurate LT-32

Accurate LT-32 er et riflekrutt med en relativt rask brennehastighet på 5,6, spesielt rettet mot mindre riflekalibre. Ideell for presisjonsskyting, utmerker LT-32 seg i benkeskytekonkurranser takket være dets renbrennende egenskaper og konsistente ytelse. Dette kruttet er produsert som et ekstrudert eller stavtype drivmiddel, som bidrar til svært pålitelig måling gjennom de fleste kruttmålere. Dets granuler er designet for å gi jevn flyt, minimere variasjoner i ladningsvekt og bidra til lastkonsistens. LT-32 er kjent for sin utmerkede temperaturstabilitet, som gjør det til et pålitelig valg under varierende miljøforhold. Denne egenskapen sikrer at hastighets- og trykknivåer forblir relativt upåvirket av endringer i omgivelsestemperaturen, en avgjørende faktor for seriøse konkurranseskytere. Vanligvis koblet med kalibre som .223 Remington og 6mm PPC, tilbyr LT-32 en finjustert balanse mellom ytelse og nøyaktighet. Håndladere som bruker dette kruttet, vil oppdage at dets forutsigbare brennehastighet muliggjør presis lastutvikling, noe som forbedrer skytterens evne til å oppnå tette grupperinger og optimal ytelse fra deres valgte kulevekter. Kruttets popularitet er et vitnesbyrd om Accurate Powders' engasjement for kvalitet og konsistens, og det opprettholder kontinuerlig en betrodd plass blant dedikerte håndladingsentusiaster.

Accurate Powders Accurate MAGPRO powder

Accurate MAGPRO

Accurate MAGPRO er et langsomt brennende riflekrutt med en brennhastighet på 0,5, designet spesielt for magnum riflepatroner. Dette dobbelbase kruttet er godt egnet for å oppnå høye hastigheter i store hylsevolum, noe som gjør det til et ideelt valg for kalibre som 7mm Remington Magnum, .300 Winchester Magnum og .338 Lapua Magnum. MAGPRO har en sfærisk kornstruktur som sikrer konsistent dosering gjennom kruttmålere, og muliggjør presise ladningsvekter ideelle for langdistanseskyting. Håndlastere vil sette pris på MAGPROs temperaturstabilitet, som gir konsistent ytelse over varierende miljøforhold, og reduserer variasjoner i munningshastighet som kan påvirke nøyaktigheten. Når man utvikler ladninger med MAGPRO, er det viktig å begynne med publiserte data, nøye justere for hylsekapasitet og tennhettevalg for å optimalisere ballistisk ytelse. På grunn av dets langsomme brennhastighet er det viktig å sikre riktige hylsefylling og tenning, ofte oppnådd med magnum tennhetter. MAGPROs rykte for å levere topp ytelse i høytrykk magnumkalibre gjør det til en standard blant seriøse riflehåndlastere som søker maksimal nøyaktighet og hastighet.

Accurate Powders Accurate No. 11 FS powder

Accurate No. 11 FS

Accurate Powders No. 11 FS is a versatile propellant with a fast burn rate characteristic of 4.1, making it suitable for both handgun and rifle loads. Especially well-suited for magnum handgun calibers and small rifle cartridges, this powder provides excellent performance for a wide range of applications. Its physical form is a spherical grain, which contributes to superior metering properties and consistent charge weights, critical for precision and efficiency during the reloading process. No. 11 FS is formulated for improved temperature stability, which minimizes variances in performance due to changing environmental conditions—a feature highly valued during extensive load development and field shooting. It is particularly popular among handloaders working with .357 Magnum, .44 Magnum, and smaller caliber rifles such as the .22 Hornet and .30 Carbine. The powder's specific advantages include clean burning characteristics and reduced muzzle flash, beneficial for those looking to maintain barrel life and improve shooting discretion in low-light conditions.

Accurate Powders Accurate No. 2 powder

Accurate No. 2

Accurate Powders’ No. 2 is a fast-burning pistol powder well-regarded in the reloading community for its consistent performance across a broad range of handgun cartridges. This double-base spherical (ball) powder is characterized by its superior metering properties, facilitating precise charge weights that contribute to improved shot-to-shot consistency, a crucial factor for competitive shooters and precision reloaders. Typically employed in lower pressure handgun cartridges, No. 2 is a favored choice for calibers including 9mm Luger, .38 Special, and .45 ACP, offering versatility for target and self-defense loads. Reloaders appreciate No. 2 for its temperature stability, maintaining reliable ignition and performance under varying environmental conditions. This aspect is particularly advantageous for those who shoot in diverse climates, ensuring uniform ballistics. When developing loads, experienced handloaders should note its fast burn rate, which requires attention to detail in charge weight adjustments, as slight variations can significantly impact pressure and velocity. Overall, No. 2 provides handloaders with an efficient, reliable propellant option backed by Accurate Powders’ trusted reputation.

Accurate Powders Accurate No. 5 powder

Accurate No. 5

Accurate Powders No. 5 is a medium-burn rate propellant engineered for handgun applications, providing versatility for a range of subsonic loads. Suitable primarily for pistol calibers, No. 5 offers optimal performance in popular cartridges such as 9mm Luger, .40 S&W, and .45 ACP, making it a preferred choice among handloaders seeking consistent velocities with moderate recoil. The powder is characterized by a spherical or ball-type granule, which ensures uniform metering and ease of flow through powder measures, enhancing reloading efficiency. No. 5 exhibits exceptional temperature stability, retaining performance consistency across varying climatic conditions, which is particularly advantageous for competitive shooters and avid sport shooters. When developing loads, handloaders are advised to employ standard load data, gradually refining charges to balance performance and safety. Manufactured by a reputable company, Accurate Powders, No. 5 is highly regarded within the reloading community for its reliable results, clean burning properties, and versatility across a wide spectrum of handgun calibers.

Accurate Powders Accurate No. 7 powder

Accurate No. 7

Accurate Powder’s No. 7 er et allsidig dobbeltbase kuleformet pulver med en middels forbrenningshastighet, noe som gjør det spesielt godt egnet for høytrykks håndvåpenladninger. Dens ensartede sfæriske granulat sikrer at det meteres eksepsjonelt godt, og legger til rette for presise ladningsvekter i progressivt ladeutstyr. No. 7 er høyt verdsatt blant håndladere for sin utmerkede ytelse i en rekke pistolkalibre, inkludert 9mm Luger, .38 Super, .40 S&W, og 10mm Auto. Pulverets formulering tilbyr god temperaturstabilitet, og opprettholder konsekvente hastigheter og trykk på tvers av et spekter av miljøforhold. Dette er avgjørende for konkurranseskyttere som krever pålitelig ytelse i varierende klima. Når man utvikler ladninger, gir dets middels forbrenningshastighet økt fleksibilitet, som tilfredsstiller både høy hastighet og standard trykk applikasjoner. Ladere setter pris på balansen No. 7 tilbyr mellom hastighet og håndterbar rekyl, og gjør det egnet for både defensive håndvåpen ladninger og målskyting. Accurate's rykte for å produsere konsistente og renbrennende pulvere videre forbedrer No. 7's appell blant finfølende håndladere som søker optimal ytelse.

Accurate Powders Accurate No. 9 powder

Accurate No. 9

Accurate Powders' No. 9 is a fast-burning powder designed primarily for high-performance handgun loads. It is particularly well-suited for magnum cartridges, offering optimal pressure and velocity characteristics. The physical form of No. 9 is a fine spherical grain, which contributes to excellent metering properties, ensuring precise and consistent charges during the reloading process. This granulation enhances the handloader's ability to achieve smooth and accurate operation in a variety of powder measures. No. 9 displays proficient temperature stability, maintaining performance across a range of environmental conditions. This feature is invaluable for reloaders seeking reliable results in varying climates. Popularly used in calibers such as .357 Magnum, .41 Magnum, and .44 Magnum, No. 9 excels in applications demanding both power and consistency. During load development, the powder's efficient energy potential allows for significant flexibility in crafting tailored loads. Reloaders appreciate the robust performance of No. 9, which combines superior metering with a burn rate favoring high-output handgun rounds. Accurate Powders has earned respect among handloaders for their commitment to quality and consistency, making No. 9 a trusted choice for demanding pistol cartridges.

Accurate Powders Accurate Solo 1000 powder

Accurate Solo 1000

Accurate Solo 1000 er et allsidig proppelantpulver kjent for sin raske brennhastighet, kategorisert som en brennhastighet på 9, noe som gjør det spesielt egnet for en rekke håndvåpen- og pistolapplikasjoner. Dette enkeltbase-pulveret er tilpasset for bruk i lav- til middels trykkpatroner, og tilbyr optimal ytelse i kalibre som 9mm Luger, .38 Special og .45 ACP. Fysisk er Solo 1000 et finkornet ekstrudert pulver som sikrer jevn og konsistent måling gjennom ladningsmålere, en nøkkel fordel for hjemmeladere som søker presisjon og gjentagbarhet i sine ladninger. Ikke minst viser Solo 1000 beundringsverdig temperaturstabilitet, og opprettholder pålitelig ytelse over varierende miljøforhold, en kritisk faktor når man utvikler ladninger ment for konkurranseskyting eller varierende geografiske steder. Hjemmeladere kan dra nytte av Solo 1000s rent brennende egenskaper, som bidrar til redusert resteroppbygging og enklere vedlikehold av skytevåpen. Pulverets effektive tenningsegenskaper og konsistente energimengde forenkler ladningsutviklingen, og forenkler veien til å oppnå optimal ballistisk ytelse.

Standard Load Data — Accurate Powders

Velg ønsket kaliber og kulevekt nedenfor for å få tilgang til den tilsvarende laddetabellen. Derfra kan du velge hvilken som helst oppført ladeoppskrift og overføre den direkte til ballistikkkalkulatoren for ytterligere foredling, optimalisering og presisjonsjustering.

All
35 gr
40 gr
43 gr
45 gr
50 gr
52 gr
55 gr
60 gr
64 gr
68 gr
77 gr
90 gr
100 gr
104 gr
105 gr
110 gr
115 gr
118 gr
120 gr
123 gr
125 gr
127 gr
128 gr
130 gr
132 gr
135 gr
136 gr
138 gr
139 gr
140 gr
142 gr
145 gr
146 gr
147 gr
150 gr
152 gr
154 gr
155 gr
156 gr
158 gr
159 gr
160 gr
162 gr
165 gr
168 gr
170 gr
175 gr
176 gr
180 gr
181 gr
185 gr
187 gr
190 gr
200 gr
220 gr
300 gr
485 gr
500 gr
Viser 1-24 of 200

.338 | 185gr | Hornady CX

.338 Win Mag.

BC G1: 0.407
100 krutt551 ladninger

.243 | 90gr | Speer FMJ

6 mm B.R. Norma

BC G1: 0.322
87 krutt570 ladninger

.311 | 123gr | Sellier & Bellot FMJ

7.65 x 53 Arg./Belg. Mauser

BC G1: 0.268
79 krutt456 ladninger

.308 | 168gr | Sierra MatchKing

.300 Weath. Mag.

BC G1: 0.462BC G7: 0.224
79 krutt502 ladninger

.458 | 500gr | Frontier PH HPFB

.458 Win.Mag.

BC G1: 0.419
65 krutt347 ladninger

.311 | 123gr | Sellier & Bellot SP

7.65 x 53 Arg./Belg. Mauser

BC G1: 0.231
79 krutt456 ladninger

.357 | 158gr | X-TREME SWC

.38 Special

4 krutt17 ladninger

.308 | 165gr | Hornady BTSP

.308 Win.

BC G1: 0.435
87 krutt501 ladninger

.277 | 135gr | Sierra Hollow Point Boat Tail (HPBT)

.277 Fury

BC G1: 0.505
89 krutt478 ladninger

.358 | 200gr | Barnes TSX

.35 Whelen

BC G1: 0.284
80 krutt459 ladninger

.338 | 300gr | Berger Hybrid Target

.338 Norma Mag.

BC G1: 0.818BC G7: 0.398
74 krutt426 ladninger

.277 | 140gr | Sierra GameKing

.277 Fury

BC G1: 0.457BC G7: 0.223
99 krutt576 ladninger

.224 | 77gr | Berger LTB

.223 Ackley Improved

BC G1: 0.376
80 krutt515 ladninger

.457 | 485gr | Rhino Solid Shank

.458 Win.Mag.

BC G1: 0.31
87 krutt489 ladninger

.308 | 190gr | Barnes Barnes Original FN FB

.300 Win. Mag.

BC G1: 0.296
73 krutt452 ladninger

.284 | 180gr | Sierra Tipped GameKing

7 mm Rem. Mag.

BC G1: 0.632
71 krutt423 ladninger

.224 | 68gr | Hornady Match

5.56 x 45 NATO

BC G1: 0.355
62 krutt363 ladninger

.264 | 110gr | Eagle Virtus

6.5 x 72 R

BC G1: 0.36
53 krutt281 ladninger

.313 | 170gr | H&N KS F

8.15 x 46 R

BC G1: 0.25
2 krutt6 ladninger

.308 | 154gr | Hammer HHT

.300 Weath. Mag.

BC G7: 0.221
100 krutt615 ladninger

.308 | 135gr | AERO SB | HSD 2.0,- smax:13.10

.300 Weath. Mag.

BC G1: 0.3242
104 krutt614 ladninger

.308 | 150gr | Norma ECO Strike

.300 Weath. Mag.

BC G1: 0.443
104 krutt614 ladninger

.311 | 130gr | CutEdge ESP Raptor

.300 Weath. Mag.

BC G1: 0.13
103 krutt612 ladninger

.308 | 150gr | Hasler Hunting

.300 Weath. Mag.

BC G1: 0.41
101 krutt608 ladninger

Community Loads — Accurate Powders

Ladedata fra fellesskapet

Eksempel på ladedata med Accurate Powders kuler eller krutt fra vår database.

Du trenger en PRO-lisens for å låse opp og se all data.

Filtrer:
Community-contributed loads using Accurate Powders components
KaliberKuleKruttLøp (in)Ladning (gr)Hylsevolum (GoW)OAL (in)Maks. trykk (psi)Munnfart (fps)
.220 Swift
.224 | 40gr | Hornady V-MAX 40gr
Accurate Powders
2520
26.040.047.02.68048,298 (77%)4078
.243 WSSM
.243 | 62gr | Barnes Varmint Grenade FB 62gr
Accurate Powders
4350
24.045.053.92.36050,937 (80%)3560
M.25 WYB RPM
.257 | 107gr | Hammer HBC 107gr
Accurate Powders
High Country
24.063.372.53.34064,770 (100%)3402
M.25 WYB RPM
.257 | 112gr | Hornady CX 112gr
Accurate Powders
MAGPRO
24.0••.•72.53.34064,887 (100%)3330
M.25-06 Ackley Improved
.257 | 101gr | Barnes LRX BT 101gr
Accurate Powders
Accurate 4350
24.0••.•71.03.23763,353 (97%)3304
M6.8 Western
.277 | 130gr | Nosler AccuBond 130gr
Accurate Powders
High Country
24.0••.•75.52.95561,503 (95%)3284
M.270 WSM
.277 | 129gr | Barnes LRX BT 129gr
Accurate Powders
High Country
24.0••.•79.52.86063,947 (100%)3268
M.300 Win. Mag.
.308 | 190gr | Nosler AccuBond Long Range 190gr
Accurate Powders
MAGPRO
26.0••.•90.53.34062,482 (100%)3054
.460 S&W Mag.
.452 | 135gr | Lehigh Defense Xtreme Defense 135gr
Accurate Powders
4100
22.0••.•60.02.26048,428 (78%)3054
M.223 Rem.
.224 | 62gr | Hornady Traditional/FMJ 62gr
Accurate Powders
2520
24.0••.•30.02.26051,880 (94%)3048

Ofte stilte spørsmål

We offer load data for 26 Accurate Powders powders, including Accurate 1680, Accurate 2015, Accurate 2200, Accurate 2230, Accurate 2460.