6.5 RSAUM Dane Ładunkowe
Znany również jako: 6.5 Remington Short Action Ultra Mag
O 6.5 RSAUM
6.5 Remington Short Action Ultra Magnum (RSAUM) to nabój, który pojawił się na początku lat 2000 jako część trendu w kierunku krótkich nabojów o wydajności magnum. Opracowany przez firmę Remington, 6.5 RSAUM opiera się na konstrukcji łuski Short Action Ultra Magnum tego producenta, oferując kompaktowy nabój o wydajności magnum odpowiedni do karabinów z krótkimi zamkami. Choć nie jest tak szeroko stosowany jak jego współczesne odpowiedniki, zyskał uznanie wśród strzelców dalekosiężnych i myśliwych, którzy cenią jego unikalne połączenie prędkości i celności.
Technicznie rzecz biorąc, 6.5 RSAUM jest znany z wysokiej efektywności balistycznej, uzyskanej dzięki stosunkowo dużej pojemności łuski dostosowanej do kalibru 6,5 mm. Długość łuski wynosi 2,035 cala i oferuje optymalną równowagę między pojemnością łuski a głębokością osadzenia pocisku, umożliwiając zastosowanie pocisków o wysokim współczynniku balistycznym. Typowe masy pocisków dla tego kalibru wahają się od 120 do 140 grainów, choć może pomieścić nieco cięższe pociski dla lepszej wydajności na długie dystanse, w zależności od skoku gwintu broni. Jego konstrukcja pozwala na osiągnięcie dużych prędkości wylotowych i płaskich trajektorii, co jest kluczowym atutem na większych odległościach.
Pod względem balistycznym 6.5 RSAUM oferuje imponującą wydajność, z prędkościami przekraczającymi 3000 stóp na sekundę przy lżejszych pociskach. Takie prędkości skutkują doskonałymi osiągami na dystansie i zachowaniem energii, czyniąc go odpowiednim zarówno do polowań, jak i strzelectwa tarczowego. Nabój wyróżnia się szczególnie w wymagających warunkach, takich jak myślistwo dalekosiężne i środowiska zawodnicze, gdzie precyzja i balistyka końcowa są kluczowe.
Dla osób zajmujących się przeładowaniem, 6.5 RSAUM stanowi atrakcyjną opcję ze względu na różnorodność dostępnych pocisków o wysokim współczynniku balistycznym i swobodę wyboru pocisków i prochu, jaką daje jego duża pojemność łuski. Przeładowanie tego kalibru pozwala entuzjastom dostosować wydajność do konkretnych zastosowań, czy to priorytetem jest maksymalna prędkość dla scenariuszy myśliwskich, czy zwiększona celność dla strzelectwa precyzyjnego. Biorąc pod uwagę jego balistykę, użytkownicy mogą wykorzystać nowoczesne kalkulatory balistyczne do optymalizacji kombinacji przeładowania, zapewniając, że każdy strzał osiąga swój maksymalny potencjał.
Rysunek techniczny

Specyfikacje techniczne
Zbadaj dane ładunkowe dla 6.5 RSAUM
Użyj naszego profesjonalnego kalkulatora balistycznego, aby opracować bezpieczne i dokładne przepisy ładunkowe dla 6.5 RSAUM.
Rozpocznij ObliczeniaStandardowe dane ładowania — 6.5 RSAUM
Wybierz poniżej żądany kaliber i wagę pocisku, aby uzyskać dostęp do odpowiedniej tabeli ładunkowej. Stamtąd możesz wybrać dowolny wymieniony przepis ładunkowy i przenieść go bezpośrednio do kalkulatora balistycznego w celu dalszego udoskonalenia, optymalizacji i precyzyjnego dostrajania.
.264 | 101gr | Osprey Virtus
.264 | 120gr | Norma FMJBT
.264 | 75gr | Reichenberg Spezial Jagd
.264 | 120gr | Sako BLADE
.263 | 123gr | Prvi Partizan SP
.264 | 124gr | Sellier & Bellot FMJ
.264 | 85gr | AERO SOLR,- smax:13.40
.264 | 100gr | Barnes TAC-TX BT
.264 | 110gr | Lehigh Defense Match Solid
.264 | 87gr | IBEX TRD
.264 | 104gr | Peregrine VLR-5
.264 | 120gr | Prvi Partizan HPBT
.264 | 130gr | Merlin Virtus
.264 | 120gr | Lapua ScenarL
.264 | 124gr | Apex Outdoors Afterburner
.264 | 130gr | Swift Scirocco
.264 | 130gr | Lehigh Defense Controlled Chaos
.264 | 120gr | Swift A-Frame
.264 | 120gr | Impala RNFP KO
.264 | 140gr | Sellier & Bellot FMJ-BT
.264 | 159gr | RWS TMR
.264 | 112gr | Hammer HHT
.264 | 108gr | Hasler ARIETE
.257 | 115gr | Federal Trophy Bonded
Ładunki społeczności — 6.5 RSAUM
Oto kilka popularnych ładunków dla 6.5 RSAUM:
Potrzebujesz licencji PRO, aby odblokować i zobaczyć wszystkie dane.
| Pocisk | Proszek | Lufa (in) | Ładunek (gr) | Objętość łuski (GoW) | OAL (in) | Maks. ciśnienie (psi) | Prędkość wylotowa (fps) | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M.264 | 124gr | Apex Outdoors Afterburner (124gr) | Allian Reloder-26 | 26.0 | ••.• | 75.0 | 3.02 | 64,078 (99%) | 3327 | |
M.264 | 124gr | Apex Outdoors Afterburner (124gr) | Allian Reloder-26 | 20.0 | ••.• | 75.0 | 3.02 | 64,078 (99%) | 3120 | |
M.264 | 124gr | Apex Outdoors Afterburner (124gr) | Allian Reloder-26 | 20.0 | ••.• | 75.0 | 3.01 | 63,788 (98%) | 3114 | |
M.264 | 124gr | Apex Outdoors Afterburner (124gr) | Vihtav N560 | 20.0 | ••.• | 75.0 | 3.01 | 63,918 (98%) | 3100 | |
M.264 | 124gr | Apex Outdoors Afterburner (124gr) | Allian Reloder-26 | 20.0 | ••.• | 75.0 | 3.02 | 62,294 (96%) | 3097 | |
M.264 | 124gr | Apex Outdoors Afterburner (124gr) | Vihtav N565 | 20.0 | ••.• | 75.0 | 3.01 | 62,424 (96%) | 3054 | |
M.264 | 124gr | Apex Outdoors Afterburner (124gr) | Hodgdo H4831 SC | 20.0 | ••.• | 75.0 | 3.01 | 62,917 (97%) | 3009 | |
.264 | 124gr | Apex Outdoors Afterburner (124gr) | Allian Reloder-26 | 20.0 | ••.• | 75.0 | 3.02 | 55,724 (86%) | 2999 | |
.264 | 124gr | Apex Outdoors Afterburner (124gr) | Vihtav N565 | 20.0 | ••.• | 75.0 | 3.01 | 57,740 (89%) | 2982 | |
.264 | 124gr | Apex Outdoors Afterburner (124gr) | Allian Alliant Reloder-16 | 24.0 | 51.4 | 75.0 | 3.08 | 46,673 (72%) | 2927 | |
.264 | 124gr | Apex Outdoors Afterburner (124gr) | Allian Alliant Reloder-16 | 20.0 | 51.4 | 75.0 | 3.08 | 46,673 (72%) | 2785 | |
M.264 | 124gr | Apex Outdoors Afterburner (124gr) | Allian Alliant Reloder-16 | 20.0 | 56.0 | 75.0 | 3.02 | 61,003 (94%) | 3018 | |
M.264 | 124gr | Hammer Hunter (124gr) | Winche StaBALL HD | 26.0 | ••.• | 83.0 | 2.90 | 62,700 (96%) | 3360 | |
M.264 | 124gr | Hammer Hunter (124gr) | Winche StaBALL HD | 26.0 | ••.• | 72.0 | 3.00 | 59,582 (92%) | 3304 | |
.264 | 124gr | Hammer Hunter (124gr) | Winche StaBALL HD | 26.0 | ••.• | 72.0 | 3.00 | 56,086 (86%) | 3255 | |
.264 | 124gr | Hammer Hunter (124gr) | Winche StaBALL HD | 26.0 | ••.• | 83.0 | 2.90 | 50,937 (78%) | 3192 | |
.264 | 124gr | Hammer Hunter (124gr) | Winche StaBALL HD | 26.0 | ••.• | 83.0 | 2.90 | 43,424 (67%) | 3064 | |
M.264 | 129gr | Nosler AccuBond Long Range (129gr) | Hodgdo Hybrid 100V | 22.0 | ••.• | 72.0 | 3.01 | 60,191 (93%) | 2927 | |
M.264 | 129gr | Nosler AccuBond Long Range (129gr) | Hodgdo Hybrid 100V | 20.0 | ••.• | 72.0 | 2.83 | 64,614 (99%) | 2913 | |
.264 | 156gr | Berger Elite Hunter (156gr) | Hodgdo H1000 | 18.0 | ••.• | 72.0 | 2.83 | 56,115 (86%) | 2595 |
Często zadawane pytania
Maksymalne ciśnienie dla 6.5 RSAUM wynosi 65,000 psi | 4,482 bar.
6.5 RSAUM zazwyczaj używa spłonki Large Rifle (LR).
Pojemność łuski 6.5 RSAUM wynosi około 72 grains wody (H₂O).