Winchester logo

Winchester Nabíjecí Data

Winchester, a storied name in the shooting and reloading industry, traces its origins back to 1866, marking over a century and a half of innovation and service. Renowned for its commitment to quality, Winchester has cemented its place as a cornerstone for ammunition lovers globally, especially among handloaders who seek reliable components. Winchester's product line specifically caters to reloaders with a comprehensive range that includes high-quality brass casings, precision-manufactured bullets, consistent primers, and specially blended powders. Each component is engineered to meet stringent quality standards, ensuring reliable performance and safety in every load.

About Winchester

Winchester brass is celebrated for its durability and uniformity, providing reloaders with a dependable option for numerous reloads. Their bullets, available in various calibers and styles, offer excellent ballistic performance, making them a favorite for load developers aiming for accuracy and performance. Primers from Winchester are recognized for their consistent sensitivity and ignition, contributing to the predictability of handloads. Their powder offerings, though not as extensive, are optimized for a variety of shooting disciplines.

Acknowledging the technical demands of seasoned reloaders, Winchester provides detailed reloading data, often found in trusted manuals and online databases. This data allows handloaders to experiment with confidence, aiding in developing safe and effective loads tailored to their specific shooting needs. Winchester's long-standing reputation is bolstered by its dedication to innovation and quality, earning the trust and respect of the handloading community. Their products remain a benchmark of excellence, ensuring safety, consistency, and top-tier performance for reloaders across the globe.

Vytvořte si vlastní nabíjecí recepty Winchester

Použijte náš balistický kalkulátor k vytvoření přesných receptů na náboje s produkty od tohoto výrobce.

Začít počítat

Winchester Prášky v naší databázi:

Winchester Winchester 231 powder

Winchester 231

Winchester 231 je vysoce ceněný, všestranný kuličkový prach s rychlou rychlostí hoření 8.4, což ho činí obzvláště vhodným pro řadu pistolových aplikací. Jeho konzistentní charakteristiky hoření ho činí vynikající volbou pro populární kalibry jako 9mm Luger, .38 Special a .45 ACP, kde je prvořadá jednotnost a spolehlivost. Sférický tvar 231 usnadňuje hladké a přesné dávkování, což přebíječům nabízí zjednodušený proces přebíjení s redukovaným rizikem konzistencí toku při automatických dispenzních zařízeních. Jednou z klíčových výhod Winchester 231 je jeho stabilita výkonu napříč širokou škálou teplot, což zajišťuje spolehlivé zapalování a konzistentní úrovně tlaku bez ohledu na environmentální podmínky. Tento prach je obzvláště přínosný pro precizní vývoj náboje, kde je dosažení opakovatelných výsledků zásadní. Přebíječi oceňují schopnost 231 produkovat čistě hořící náboje, minimalizující zanášení a prodlužující střelecké sekvence před vyžadovanou údržbou. Reputace společnosti Winchester pro kvalitu zajišťuje, že 231 zůstává základním materiálem pro přebíječe hledající spolehlivé výsledky při přebíjení jejich pistolové munice.

Winchester Winchester 244 powder

Winchester 244

Winchester 244 je univerzální střelný prach s rychlostí hoření ve středním pásmu, optimalizovaný pro ruční zbraně a pistolové náboje, který nabízí výjimečný výkon v různých oblíbených kalibrech, jako jsou 9mm Luger, .38 Special, .357 Magnum a .45 ACP. Tento prach vykazuje vynikající vlastnosti dávkování díky svým jemným sférickým granulím, které zajišťují konzistentní tok prachu prostřednictvím dávkovačů a plniček, čímž se minimalizuje variabilita náboje. 244 je navržen s technologií stabilizace teploty, která umožňuje spolehlivý výkon v širokém spektru podmínek prostředí, což je zásadní pro konzistentní výsledky rychlosti a tlaku v různorodých střeleckých scénářích. Ruční znovu plniči ocení snížené zanášení a čisté hoření, které přispívají k lepší životnosti hlavně a méně časté potřebě čištění. Vývoj nábojů s Winchester 244 umožňuje přizpůsobený tuning výkonu s vynikající přesností na konečné vzdálenosti, což ji činí ideální volbou jak pro soutěžní střelce, tak pro nadšence, kteří hledají precizi. Její kompatibilita se standardními hmotnostmi nábojů a tlaky poskytuje bezpečný a efektivní zážitek z přebíjení, podložený reputací Winchesteru pro výrobu spolehlivých a vysoce kvalitních střelných prachů.

Winchester Winchester 296 powder

Winchester 296

Winchester 296 je pomalu hořící pistolový prach známý pro svůj optimální výkon v magnumových ručních nábojích. Jeho rychlost hoření v hodnotě 4.4 činí ho zvláště vhodným pro dosažení konzistentního tlaku a rychlosti v aplikacích vyžadujících vyšší výkon, jako .357 Magnum, .44 Magnum a .454 Casull. Prach vykazuje jemnozrnnou sférickou charakteristiku, podporující vynikající metrologické vlastnosti skrze postupně a ruční dávkovací zařízení prachu, což mnoho přebíječů ocení pro jeho konzistentní hmotnosti náplní. 296 je konstruován tak, aby udržoval stabilní výkon napříč širokou škálou teplot, minimalizujíc riziko změn rychlosti a tlakových špiček, které se běžně spojují s extrémními termálními podmínkami. Pro vývoj nábojů mohou přebíječi těžit z jeho předvídatelného výkonu, což vede k těsným standardním odchylkám v rychlosti a pozoruhodné balistické jednotnosti. Výhodou 296 je jeho kompatibilita s těžkými střelami v magnumových kalibrech, produkující účinné rychlosti hoření a zlepšování konečného výkonu náboje. Reputace společnosti Winchester pro produkci spolehlivých, špičkových pohonů je dobře známá v komunitě přebíjení, zajišťující důvěru při používání 296 pro vysokovýkonné ruční náboje.

Winchester Winchester 572 powder

Winchester 572

Winchester 572 je univerzální výmetná prachovina se střední rychlostí hoření, optimalizovaná pro širokou škálu aplikací v ručních a pistolových zbraních. Její fyzická forma sestává z jemného, kuličkového prachu, který umožňuje vynikající dávkovací vlastnosti, což zajišťuje konzistentní náboje a zvyšuje přesnost při ručním nabíjení. Tento prach je navržen s ohledem na teplotní stabilitu, což zajišťuje spolehlivý výkon v širokém spektru okolních podmínek. Díky tomu se mohou zkušení přebíječi spolehnout na konzistentní rychlosti a tlaky bez ohledu na okolní teplotu. Winchester 572 se dobře hodí k populárním rážím, jako jsou 9mm Luger, .38 Special a .45 ACP, což z něj činí ideální volbu pro terčovou střelbu a cvičné náboje. Během vývoje náboje by měli přebíječi zvážit začátek s nižšími hmotnostmi náboje a postupně zvyšovat, přičemž pozorně sledují příznaky tlaku, stejně jako u jakéhokoli procesu přebíjení. Střední rychlost hoření nabízí flexibilní výkonové rozmezí, což činí Winchester 572 zvlášť výhodným pro ty, kteří chtějí upravit náboje pro konkrétní kombinace zbraní a střel.

Winchester Winchester 6.5 StaBALL powder

Winchester 6.5 StaBALL

Winchester's 6.5 StaBall is a slow burn rate propellant, specifically formulated for rifle cartridge reloading. This ball powder is recognized for its excellent metering properties, offering consistent performance in progressive reloading setups. Its slow burning characteristics are ideally suited for high-performance rifle calibers, notably in 6.5 Creedmoor, .270 Winchester, and .300 Winchester Magnum. 6.5 StaBall exhibits outstanding temperature stability, demonstrating reliable ignition and pressure consistency across a broad temperature range, making it an optimal choice for handloaders who require dependable performance in varying environmental conditions. As part of Winchester's StaBall lineup, it has earned a reputation for accuracy and velocity enhancement, providing superior ballistic performance in long-range applications. Reloaders should note its compatibility with a variety of bullet weights, enabling tailored load development that maximizes ballistic performance. The powder's enhanced case-fill properties contribute to increased velocity potential. For handloaders, 6.5 StaBall offers the advantage of balancing high energy output with consistent precision.

Winchester Winchester 748 powder

Winchester 748

Winchester 748 is a spherical powder known for its medium burn rate, making it well-suited for a variety of rifle calibers. Renowned for its versatility, 748 powder is commonly used in popular calibers such as .223 Remington and .308 Winchester, supporting both precision and high-volume shooting activities. Its spherical form ensures excellent metering through powder measures, facilitating consistent charge weights during reloading sessions. The propellant demonstrates commendable temperature stability, maintaining performance across diverse environmental conditions, which is crucial for achieving uniform velocities and accuracy in outdoor settings. Reloaders appreciate 748 for its ability to produce full-power loads while maintaining manageable recoil, especially in semi-automatic firearms. During load development, careful attention should be given to maintaining optimal pressure levels, as this powder effectively translates lower-volume charges into efficient ballistic performance. Winchester’s reputation within the handloading community is underscored by its commitment to providing reliable, clean-burning powders, making 748 a trusted choice for reloaders seeking versatile and repeatable outcomes.

Winchester Winchester 760 powder

Winchester 760

Winchester 760 is a medium burn rate propellant widely recognized among rifle enthusiasts for its adaptability and performance in a range of calibers. This ball-type powder is particularly known for its precise metering properties, making it an excellent choice for high-volume reloaders seeking consistency in charge weights. Its medium burn rate is ideally suited for mid-range rifle cartridges, providing exceptional velocity and accuracy in popular calibers such as .30-06 Springfield, .243 Winchester, and .300 Winchester Magnum. The ball powder form contributes to smooth flow through powder measures, enhancing reloading efficiency and accuracy. Winchester 760 is formulated for stable performance under a variety of temperature conditions, offering reliable ignition and combustion from cold to warm weather scenarios. Its temperature stability is a key advantage for handloaders looking to maintain load performance across different environments. When developing loads, attention to Winchester's published data is recommended for achieving optimal results, ensuring both safety and performance.

Winchester Winchester AutoComp powder

Winchester AutoComp

Winchester AutoComp je propellant se středně rychlou rychlostí hoření, speciálně přizpůsobený pro aplikace v ručních zbraních, ideální pro soutěžní a rekreační střelbu. Jako sférický prach nabízí vynikající vlastnosti dávkování, zajišťující konzistentní váhy náboje během procesu přebíjení. Tato charakteristika je obzvláště přínosná při výrobě velkých objemů střeliva, protože minimalizuje variace v dávce prachu, které mohou ovlivnit rychlost a přesnost. AutoComp je navržen tak, aby poskytoval konzistentní výkon napříč širokým spektrem teplot, což jej činí spolehlivým v různorodých prostředích. Tento prach je známý pro jeho optimální použití v rážích jako je .38 Super, 9mm Luger, .40 S&W a .45 ACP. Jeho formulace je navržena tak, aby produkovala vysoké rychlosti a nízký výšleh, což jsou klíčové faktory pro praktické střelecké disciplíny. Vývoj nábojů s AutoComp umožňuje přebíječům dosáhnout jemně doladěné přesnosti a výkonu, přičemž balistická konzistence je hlavní vlastností. Reputace Winchesteru pro kvalitu a spolehlivost zajišťuje přebíječům, že AutoComp je spolehlivou volbou pro nejvyšší úroveň přebíjení ručních zbraní.

Winchester Winchester StaBALL HD powder

Winchester StaBALL HD

Winchesterův StaBALL HD je pomalu hořící puškový prach speciálně navržený pro precizní a dlouhodobé použití. Jako součást inovativní řady StaBALL tento propelant nabízí bezkonkurenční teplotní stabilitu, což zaručuje konzistentní výkon v široké škále environmentálních podmínek. Extrudovaná, jednotná zrnka StaBALL HD jsou navržena tak, aby dobře měřila ve většině objemových měřičů prachu, což vede k přesným a opakovatelným nábojům. Tento prach je obzvlášť vhodný pro magnumové puškové ráže, což ho činí populární volbou mezi přebíječi, kteří pracují s náboji jako .300 Winchester Magnum, .338 Lapua Magnum a podobnými vysoce kapacitními pouzdry. Pomalu hořící rychlost StaBALL HD umožňuje dosažení optimální rychlosti při zachování zvládnutelného tlaku, což umožňuje zlepšení balistické konzistence a potencionální přesnosti. Přebíječi zjistí, že tento prach je relativně tolerantní během vývoje nálože, nabízí širokou škálu bezpečných a efektivních hmotností náloží. Vynikající teplotní necitlivost a konzistentní výkon StaBALL HD z něj činí vynikající volbu pro soutěžní střelce i lovce, poskytuje spolehlivé výsledky za různých podmínek a rozšiřuje dosah precizních puškových systémů.

Winchester Winchester StaBALL Match powder

Winchester StaBALL Match

Winchester StaBALL Match je středně pomalu hořící puškový pohon speciálně navržený pro precizní střelecké aplikace. Tento prach je vhodný pro různé populární puškové kalibry jako 6mm Creedmoor, .308 Winchester a 6.5 Creedmoor, což z něj činí vynikající volbu pro přebíječe, kteří chtějí maximalizovat přesnost v dlouhorozsahových disciplínách. StaBALL Match vykazuje jemnozrnnou, sférickou formu, podporující výjimečnou přesnost metrologií a konzistenci napříč více nabíjecími cykly. Jeho unikátní složení poskytuje vynikající teplotní stabilitu, udržuje spolehlivý balistický výkon ve širokém spektru environmentálních podmínek. Přebíječi ocení jeho schopnost produkovat jednotné rozpětí rychlostí a minimální tlakové fluktuace, což vede k vylepšené konzistenci jednotlivých výstřelů. Při vývoji nábojů je důležité, aby přebíječi pracovali postupně kvůli efektivním energetickým charakteristikám prachu, což zajišťuje optimální výkon a bezpečnost. Reputace společnosti Winchester v komunitě přebíjení dále upevňuje StaBALL Match jako preferovaný pohon pro ty, kdo se zavázali k dosažení nadstandardní přesnosti střelby a spolehlivosti.

Winchester Winchester Supreme 780 powder

Winchester Supreme 780

Winchester Supreme 780 je všestranný pohonný prach s kategorií pomalé rychlosti hoření, ideální pro použití v široké škále puškových ráží. Navržen specificky pro nabíječe usilující o konzistentní výkon ve své puškové munici, Supreme 780 je vhodný pro případy se středními až velkou kapacitou. Jeho sférické granulky přispívají ke skvělým odměřovacím vlastnostem, což umožňuje efektivní a přesný tok prachu skrz zařízení na nabíjení. To ho činí obzvláště uživatelsky přívětivým pro seance s vysokým objemem nabíjení. Teplotní stabilita je znakem Supreme 780, poskytující spolehlivý výkon napříč různými environmentálními podmínkami. Nabíječi často párují tento prach s populárními rážemi jako .270 Winchester, .30-06 Springfield a 7mm Remington Magnum, mezi jinými. Při vývoji nábojů by uživatelé měli očekávat hladké tlakové křivky a konzistentní rychlosti, které zlepšují přesnost na dálku. Pomalé hoření pomáhá při optimalizaci balistického výkonu, což z něj činí preferovanou volbu pro ty, kteří nabíjejí vysoce výkonné lovecké nebo dálkové cílové munice. Tím, že se zaměřuje na spolehlivost výkonu, Supreme 780 ztělesňuje závazek Winchester k té nejvyšší kvalitě ve společenství ručního nabíjení.

Standard Load Data — Winchester

Vyberte níže požadovaný kalibr a hmotnost projektilu pro přístup k odpovídající tabulce nabíjení. Odtud můžete vybrat jakýkoli uvedený recept na nabíjení a přenést jej přímo do balistického kalkulátoru pro další upřesnění, optimalizaci a přesné ladění.

All
46 gr
50 gr
53 gr
55 gr
60 gr
69 gr
80 gr
86 gr
87 gr
90 gr
100 gr
110 gr
117 gr
120 gr
125 gr
130 gr
140 gr
145 gr
147 gr
150 gr
160 gr
165 gr
170 gr
180 gr
190 gr
200 gr
210 gr
220 gr
225 gr
230 gr
255 gr
300 gr
Zobrazuji 1-24 of 200

.308 | 150gr | Winchester Powerpoint

.30-06 Spring.

BC G1: 0.273
94 prachů528 nábojů

.224 | 53gr | Winchester Hollow Point

5.6 x 61 R SE v. Hofe

BC G1: 0.223
72 prachů373 nábojů

.400 | 190gr | Winchester Deer Season X400DS Legend

.400 Legend

BC G1: 0.198
3 prachů19 nábojů

.277 | 130gr | Winchester Powerpoint

.277 Fury

BC G1: 0.371
98 prachů602 nábojů

.224 | 50gr | Winchester Pointed Soft Point

5.6 x 61 SE v. Hofe

BC G1: 0.175
102 prachů597 nábojů

.277 | 150gr | Winchester Powerpoint

.277 Fury

BC G1: 0.348
102 prachů517 nábojů

.224 | 50gr | Winchester Pointed Soft Point

.22 PPC USA

BC G1: 0.175
44 prachů256 nábojů

.224 | 53gr | Winchester Hollow Point

.223 Rem.

BC G1: 0.223
38 prachů206 nábojů

.224 | 50gr | Winchester Pointed Soft Point

5.6 x 57

BC G1: 0.175
84 prachů544 nábojů

.308 | 220gr | Winchester Silvertip

.30-06 Ackley Improved

BC G1: 0.391
87 prachů525 nábojů

.224 | 53gr | Winchester Hollow Point

.22-250 Ackley Improved

BC G1: 0.223
86 prachů521 nábojů

.338 | 200gr | Winchester Powerpoint

.338 Federal

BC G1: 0.31
84 prachů515 nábojů

.308 | 165gr | Winchester FN Silv.Tip BT

.30 Nosler

BC G1: 0.42
81 prachů511 nábojů

.308 | 220gr | Winchester Silvertip

.30-06 Spring.

BC G1: 0.391
80 prachů468 nábojů

.284 | 150gr | Winchester Powerpoint

7 x 66 SE v. Hofe

BC G1: 0.347
73 prachů464 nábojů

.308 | 220gr | Winchester Silvertip

.308 Marlin Express

BC G1: 0.391
75 prachů369 nábojů

.311 | 190gr | Winchester Silvertip

.30-30 Win.

BC G1: 0.275
69 prachů362 nábojů

.308 | 220gr | Winchester Silvertip

.30-30 Ackley Improved

BC G1: 0.391
76 prachů340 nábojů

.358 | 200gr | Winchester Powerpoint

.358 Win.

BC G1: 0.287
51 prachů300 nábojů

.375 | 255gr | Winchester Soft-Point

.375 Fl. Mag. N.E.

BC G1: 0.365
55 prachů277 nábojů

.308 | 220gr | Winchester Silvertip

7.62 x 39 (.308) Russian

BC G1: 0.391
57 prachů264 nábojů

.308 | 150gr | Winchester Powerpoint

.30-30 Win.

BC G1: 0.273
47 prachů244 nábojů

.308 | 220gr | Winchester Silvertip

.30 Super Fl. H&H

BC G1: 0.391
27 prachů143 nábojů

.375 | 200gr | Winchester SPFN Powerpoint

.375 Win.

BC G1: 0.217
19 prachů109 nábojů

Community Loads — Winchester

Data náplní od komunity

Ukázková data náplně s použitím střel nebo prachů od Winchester z naší databáze.

Potřebujete PRO licenci k odemknutí a zobrazení všech dat.

Filtr:
Community-contributed loads using Winchester components
KalibrKulkaPrášekHlaveň (in)Náplň (gr)Objem nábojnice (GoW)OAL (in)Max. tlak (psi)Rychlost na ústí hlavně (fps)
.22 Creedmoor
.224 | 55gr | Sierra Tipped VarmintKing 55gr
Winchester
6.5 StaBall
24.046.351.02.48553,998 (83%)3560
M.25 WYB RPM
.257 | 115gr | Nosler Ballistic Silver Tip 115gr
Winchester
StaBALL HD
24.064.072.53.29059,772 (92%)3255
M.25 WYB RPM
.257 | 115gr | Nosler Ballistic Silver Tip 115gr
Winchester
StaBALL HD
24.064.072.53.29059,529 (92%)3251
M.25 WYB RPM
.257 | 115gr | Nosler Ballistic Silver Tip 115gr
Winchester
StaBALL HD
24.0••.•72.53.29058,756 (90%)3241
M.25 Creedmoor
.257 | 90gr | Hammer Absolute Hammer 90gr
Winchester
StaBALL Match
22.0••.•51.52.60061,511 (99%)3238
M.22 Creedmoor
.224 | 88gr | Sierra Tipped MatchKing 88gr
Winchester
6.5 StaBall
24.0••.•51.02.70077,160 (119%)3228
M.308 Win.
.308 | 125gr | Nosler Ballistic Tip Hunting 125gr
Winchester
748
24.0••.•56.62.74057,783 (96%)3156
M.270 Win.
.277 | 130gr | Winchester Silvertip 130gr
Hodgdon
Hodgdon H4350
24.0••.•67.03.29065,804 (106%)3146
M6 mm GT
.243 | 105gr | Berger Hybrid Target 105gr
Winchester
StaBALL Match
26.0••.•43.22.51576,957 (124%)3104
M.300 Weath. Mag.
.308 | 178gr | Hornady BTHP Match 178gr
Winchester
StaBALL HD
22.0••.•98.93.56061,670 (97%)3104

V naší databázi máme následující 73 Winchester náboje:

.224 | 46gr | Winchester Hollow Point

Hmotnost střely:46 gr
BC G1:0.135

.224 | 46gr | Winchester Soft-Point

Hmotnost střely:46 gr
BC G1:0.134

.224 | 50gr | Winchester FMC

Hmotnost střely:50 gr
BC G1:0.175

.224 | 50gr | Winchester Pointed Soft Point

Hmotnost střely:50 gr
BC G1:0.175

.224 | 52gr | Winchester HPBT

Hmotnost střely:52 gr
BC G1:0.222

.224 | 53gr | Winchester Hollow Point

Hmotnost střely:53 gr
BC G1:0.223

.224 | 55gr | Winchester FMC

Hmotnost střely:55 gr
BC G1:0.272

.224 | 55gr | Winchester Pointed Soft Point

Hmotnost střely:55 gr
BC G1:0.208

.224 | 69gr | Winchester HPBT

Hmotnost střely:69 gr
BC G1:0.297

.243 | 100gr | Winchester Soft-Point

Hmotnost střely:100 gr
BC G1:0.357

.243 | 100gr | Winchester SPBT

Hmotnost střely:100 gr
BC G1:0.440

.243 | 80gr | Winchester Pointed Soft Point

Hmotnost střely:80 gr
BC G1:0.255

.257 | 100gr | Winchester Silvertip

Hmotnost střely:100 gr
BC G1:0.254

.257 | 117gr | Winchester Powerpoint

Hmotnost střely:117 gr
BC G1:0.240

.257 | 117gr | Winchester SPRN

Hmotnost střely:117 gr
BC G1:0.213

.257 | 120gr | Winchester Soft-Point

Hmotnost střely:120 gr
BC G1:0.364

.257 | 60gr | Winchester Hollow Point

Hmotnost střely:60 gr
BC G1:0.128

.257 | 86gr | Winchester SPRN

Hmotnost střely:86 gr
BC G1:0.190

.257 | 87gr | Winchester Pointed Soft Point

Hmotnost střely:87 gr
BC G1:0.263

.257 | 90gr | Winchester Soft-Point

Hmotnost střely:90 gr
BC G1:0.256

.264 | 100gr | Winchester Pointed Soft Point

Hmotnost střely:100 gr
BC G1:0.254

.264 | 140gr | Winchester Powerpoint

Hmotnost střely:140 gr
BC G1:0.385

.277 | 100gr | Winchester Pointed Soft Point

Hmotnost střely:100 gr
BC G1:0.251

.277 | 130gr | Winchester Powerpoint

Hmotnost střely:130 gr
BC G1:0.371

Často kladené otázky

We offer load data for 73 Winchester bullets, with diameters ranging from 0.224" to 0.458" and bullet weights from 46 to 510 grains.

We offer load data for 11 Winchester powders, including Winchester 231, Winchester 244, Winchester 296, Winchester 572, Winchester 6.5 StaBALL.