
Rottweil Nabíjecí Data
Rottweil, a revered name in the ammunition industry, traces its origins back to the mid-1800s in Germany, establishing a rich tradition in precision craftsmanship and technological advancement. Operated today by RUAG Ammotec, Rottweil continues to innovate within the European market, providing high-quality components ideal for the meticulous demands of ammunition reloaders. Known primarily for their specialized shotgun and rifle shells, Rottweil's products are highly sought-after for their exceptional consistency and performance. While Rottweil is traditionally recognized for loaded ammunition, their focus extends to offering high-quality components that cater to reloaders seeking reliable materials for precise load development.
About Rottweil
Rottweil components, including premium bullets and durable brass cases, are lauded for meeting stringent quality standards, ensuring uniformity across batches, which is critical for the reloader aiming for consistent results. Attention to detail in their precision manufacturing process delivers products with minimal variances—essential for fine-tuning and achieving optimal ballistic performance. While specific powders and primers tailored for Rottweil's proprietary loads may not be widely available separately, the quality underlying their factory offerings gives reloaders confidence in pursuing consistent results with their components.
Despite the limited reloading data directly attributed to Rottweil in broader reloading manuals, their reputation for producing reliable ammunition has made their components a trusted choice among seasoned handloaders. Those who engage in detailed load development consider Rottweil products for their ability to elevate shooting accuracy, particularly in hunting and competitive scenarios where precision and dependability are paramount. Rottweil’s continued dedication to excellence and consistency stands testament to their enduring legacy in the firearms industry.
Vytvořte si vlastní nabíjecí recepty Rottweil
Použijte náš balistický kalkulátor k vytvoření přesných receptů na náboje s produkty od tohoto výrobce.
Začít počítatRottweil Prášky v naší databázi:

Rottweil P 801
Rottweilův P 801 je prach s rychlostí hoření kategorizovanou jako rychlou, což jej činí obzvláště vhodným pro náboje do ručních a pistolových zbraní. Díky svým specifickým vlastnostem vyniká v aplikacích, kde je zapotřebí rychlé zapálení a konzistentní nárůst tlaku. Fyzická forma P 801 je jemnozrnná, což usnadňuje vynikající metrologické vlastnosti, které zajišťují rovnoměrné náplně prachu a konzistentní balistický výkon. Teplotní stabilita je pozoruhodnou vlastností P 801, nabízející spolehlivý výkon napříč různými environmentálními podmínkami, což je velmi oceňováno těmi, kdo hledají spolehlivé výsledky v různorodých klimatických podmínkách. Populárními kalibrovými páry pro P 801 jsou 9mm Luger a .45 ACP, kde je jeho rychlost hoření optimální jak pro standardní, tak pro vysokovýkonné náplně. Vývoj nábojů s P 801 by měl brát v úvahu jeho rychlé uvolňování energie, což umožňuje efektivní procesy plnění a dosažení požadovaných balistických charakteristik bez nadměrného tlaku v náboji. Přebíječi těží z jeho předvídatelné povahy, podpořené pověstí společnosti Rottweil pro výrobu kvalitních prachů s přesnými standardy výroby.

Rottweil P 806
P 806 od Rottweil je střelný prach se střední rychlostí hoření, optimalizovaný primárně pro ruční a pistolové aplikace. Jeho fyzická forma je extrudovaná, poskytující konzistentní velikost zrn, která pomáhá při spolehlivém dávkování během přebíjení. Proslulý svým všestranným výkonem je P 806 oblíbenou volbou mezi přebíječi pro ráže jako 9mm Luger, .45 ACP a .40 S&W. Nabízí rovnováhu mezi snadno zvládnutelným zpětným rázem a působivou úsťovou rychlostí, což jej činí vhodným jak pro terčovou střelbu, tak pro sebeobranné náboje. Stabilita teploty je pozoruhodným atributem P 806, zajišťující konzistentní výkon napříč různými podmínkami prostředí. Tato stabilita je klíčová pro dosažení přesnosti a udržení optimálních tlaků v komoře. Přebíječi oceňují jeho konzistenci mezi jednotlivými šaržemi, což zjednodušuje vývoj nábojů a usnadňuje replikaci nábojů, jakmile je nalezena ideální konfigurace. Rottweilova pozornost k řízení kvality a pověsti v přebíjecí komunitě zviditelňuje P 806 jako spolehlivou volbu jak pro začínající, tak pro zkušené přebíječe usilující o přesnost a konzistenci ve své ruční munici.

Rottweil R 901
Prášek Rottweil R 901, charakterizovaný střední rychlostí hoření, je speciálně navržený pro puškové aplikace. Tento prach je obzvláště vhodný pro kalibry, kde jsou žádoucí střední tlaky a rychlosti. Jeho fyzická forma je malá vločka, zajišťující vynikající vlastnosti při měření přes většinu měřičů prachu, čímž usnadňuje konzistentní náplně, které přispívají k spolehlivému střeleckému výkonu. R 901 je oceňován pro svou teplotní stabilitu, pracuje s minimálními odchylkami v širokém rozsahu klimatických podmínek, což z něj činí vynikající volbu pro přebíječe, kteří čelí rozmanitým klimatům. Populární spárování pro R 901 zahrnuje .308 Winchester a .223 Remington, kde vyvažuje energii a kontrolu. Při vývoji náplně s R 901 by uživatelé měli věnovat pozornost publikovaným údajům o náplni a provádět pečlivé testování pomocí chronografu k ověření rychlostí. Přebíječi těží z čistého hoření R 901, což pomáhá udržovat přesnost a čistotu pušek. Rottweil, se svou dlouholetou pověstí v přebíjecí komunitě, zaručuje kvalitu a spolehlivost ve výkonech prachu.

Rottweil R 902
Prášek Rottweil R 902 nabízí střední rychlost hoření 2.7, což ho činí ideálním pro různé puškové náplně. Známý pro svou všestrannost, R 902 je běžně používán ve středně až velkých kalibrech, prospěch přináší kalibrům, jako jsou .308 Winchester a .30-06 Springfield. Jeho granulární forma usnadňuje konzistentní měření přes dávkovače prachu, zajišťujíc jednotné náplně pro přesný vývoj munice. R 902 vykazuje chvályhodnou teplotní stabilitu, udržující výkon napříč širokým spektrem environmentálních podmínek, což je obzvláště výhodné pro střelce čelící proměnlivým klimatům. Během vývoje náplní je potřeba věnovat pozornost indikátorům tlaku, vzhledem k efektivitě prášku, který může dosáhnout optimálních rychlostí při nižších hmotnosti náplně ve srovnání s jinými propellanty. Vyráběný firmou Rottweil, uznávaný název v přebíjecí komunitě, R 902 se stál důvěryhodnou volbou pro zkušené přebíječe hledající opakovatelný výkon a vysokou přesnost. Jeho spolehlivé vlastnosti zapálení ho činí vynikající možností pro přesné střelecké disciplíny, poskytujíc jemnou rovnováhu síly a kontroly.

Rottweil R 903
Rottweil R 903 je univerzální propelantní prach se středně pomalou rychlostí hoření 1.9, specificky navržený pro puškové náboje. Jeho granulovaná fyzikální forma zajišťuje konzistentní měření přes měřiče prachu, nabízí přesnost v hmotnosti náloží a podporuje jednotnost rychlosti výstřelu po výstřelu. R 903 je známý svými chvályhodnými teplotními stabilitami, udržující výkon napříč širokým rozsahem okolních podmínek. Ideální pro středně velké puškové ráže, R 903 se výjimečně dobře páruje s populárními náboji jako .308 Winchester a 6.5x55mm Švédská. Charakteristiky hoření tohoto prachu podporují efektivní naplnění pouzdra, čímž se zvyšuje přesnost a opakovatelnost, což z něj činí preferovanou volbu pro lov i soutěžní střelbu. Při vývoji náloží, R 903 umožňuje širokou škálu experimentování díky jeho spolehlivému tlakovému profilu a energetickému výstupu, přizpůsobující se různým hmotnostem a typům střel. Přebíječi ocení dlouholetou reputaci Rottweilu pro kvalitu a konzistenci, vlastnosti ztělesněné v R 903, což zajišťuje spolehlivý výkon a prodlouženou životnost hlavně.

Rottweil R 904
Rottweil R 904 is a slow-burning rifle propellant designed for precision handloading. Its burn rate positions it well for large rifle calibers, offering optimal performance in cases where a slower powder is beneficial. R 904 is particularly suited for cartridges such as the 30-06 Springfield, 7mm Remington Magnum, and 300 Winchester Magnum. It often stands out in applications demanding consistent velocity and pressure. This extruded powder meters consistently, though its granule structure may require precise handling through non-progressive dispensers to ensure exact load weights. The formula's stability across a range of temperatures makes R 904 a reliable choice for handloaders who seek consistency regardless of environmental conditions. Its temperature insensitivity is a significant advantage for those pursuing uniformity in varying climates. Rottweil's reputation for rigorous quality control is reflected in R 904, offering handloaders dependable performance and repeatability. Load development with R 904 should start at conservative levels, following verified load data, and gradually approached toward optimal charge weights for best accuracy results. This powder's unique characteristics provide a balance of energy and efficiency, making it a trusted choice among discerning rifle reloaders.

Rottweil R 905
Rottweil R 905 is a slow-burning rifle propellant with a burn rate of 0.9, tailored for precise and high-performance handloading applications. Ideal for larger caliber rifles, this powder supports cartridges such as the 7mm Remington Magnum, .300 Winchester Magnum, and similar high-capacity cases where slower burn rates are advantageous. Known for its extruded granule form, R 905 meters consistently in volumetric measures, offering reloaders reliable charge weights and consistent performance. One of R 905's primary advantages is its excellent temperature stability, ensuring predictable ballistic performance across a broad range of environmental conditions, making it particularly beneficial for long-range shooting and hunting under varying weather situations. Load development with R 905 demands attention to maximum charge recommendations due to the potential for compressed loads in some cases. Experienced handloaders appreciate R 905 for its ability to generate excellent velocities and accuracy with heavy-for-caliber bullets, enhancing downrange performance and terminal ballistics.

Rottweil R 907
Rottweil's R 907 je střelný prach kategorizovaný jako prach se střední rychlostí hoření, což ho dělá obzvlášť vhodný pro puškové aplikace. Jeho rychlost hoření nabízí všestrannost napříč různými rážemi při poskytování konzistentního výkonu. Tento střelný prach je dvojzákladový, známý svou granulární formou, která zajišťuje efektivní a přesné dávkování – klíčový faktor pro konzistentní ruční náboje. Přebíječi ocení jeho stabilitu v různých teplotních podmínkách, redukující varianci výkonu, která by mohla jinak ovlivnit přesnost. R 907 je obzvláště dobře vhodný pro ráže jako .308 Winchester a .30-06 Springfield, kde jeho střední rychlost hoření poskytuje optimální rovnováhu mezi rychlostí a tlakem. Při vývoji nábojů zjistí zkušení přebíječi, že navyšování od mírně pod maximálními dávkami umožňuje jemné doladění pro konkrétní střelné zbraně, čímž se zvyšuje jak přesnost, tak efektivita. Díky vysoce ceněné reputaci Rottweil v přebíjecí komunitě za produkci spolehlivých a vysoce kvalitních střelných prachů je R 907 stále oblíbenou volbou pro ty, kteří hledají konzistenci bez kompromisů ve svých puškových nábojích.
Standard Load Data — Rottweil
Vyberte níže požadovaný kalibr a hmotnost projektilu pro přístup k odpovídající tabulce nabíjení. Odtud můžete vybrat jakýkoli uvedený recept na nabíjení a přenést jej přímo do balistického kalkulátoru pro další upřesnění, optimalizaci a přesné ladění.
.338 | 185gr | Hornady CX
.338 Win Mag.
.308 | 165gr | CutEdge MTH
.300 Win. Mag.
.308 | 175gr | Barnes LRX BT
.300 Win. Mag.
.264 | 140gr | Berger Hybrid Target
6.5 x 47 Lapua
.308 | 190gr | Sierra MatchKing
.300 Win. Mag.
.323 | 200gr | Sako Hammerhead
8 x 57 IRS
.224 | 40gr | Hornady V-MAX
5.7 x 28
.308 | 123gr | Sako Gamehead
.300 WSM
.308 | 168gr | Reichenberg HDB KUHS
.308 Win. Ackley Improved
.323 | 150gr | Sierra Pro-Hunter
8 x 57 IS
.308 | 165gr | Barnes X BT
.300 Rem. Ultra Mag.
.355 | 95gr | X-TREME X-DEF HP
.38-45 ACP
.257 | 110gr | Nosler AccuBond
.25 WSSM
.308 | 165gr | Frontier PH HPBT
.308 Win. Ackley Improved
.338 | 227gr | CutEdge MTAC
.338-06 A-Square
.323 | 220gr | Barnes Solid RN
8 x 64 S
.323 | 220gr | Remington PSP Core-Lokt
8 x 50 R
.284 | 140gr | Barnes XLC BT
7 x 66 SE v. Hofe
.243 | 80gr | Berger Varmint
6 mm ARC
.338 | 250gr | Woodleigh PP SN
.338 Norma Mag.
.284 | 195gr | Barnes SpSP .032
7 x 64 Brenneke
.243 | 71gr | Berger BT M
.240 Flang. N.E.
.224 | 42gr | X-TREME FMJ
.222 Rem.
.31 | 170gr | Rim Rock RNFP Gas Check
.30 Picra
Community Loads — Rottweil
Ukázková data náplně s použitím střel nebo prachů od Rottweil z naší databáze.
Potřebujete PRO licenci k odemknutí a zobrazení všech dat.
Často kladené otázky
We offer load data for 8 Rottweil powders, including Rottweil P 801, Rottweil P 806, Rottweil R 901, Rottweil R 902, Rottweil R 903.