Reload Swiss logo

Reload Swiss Nabíjecí Data

Reload Swiss, a premier brand within Nitrochemie, has rapidly become a respected name in the ammunition reloading community since its inception. With a focus on producing high-quality reloading powders, Reload Swiss is dedicated to delivering exceptional performance and consistency to experienced reloaders. The company leverages advanced research facilities and extensive expertise in chemical engineering to craft powders that meet the exacting standards demanded by the handloading community.

About Reload Swiss

Specializing in propellants, Reload Swiss offers a versatile range of smokeless powders tailored to suit a variety of applications, from precision rifle cartridges to high-performance pistol rounds. Each powder is engineered to deliver precise burn rates, ensuring uniform pressures and velocities which are critical for achieving both accuracy and safety in customized loads. The commitment to quality is evident in the strict manufacturing controls employed, ensuring lot-to-lot consistency that reloaders can rely on.

Reload Swiss is renowned not only for the quality of its powders but also for the valuable reloading data it provides. Comprehensive load development data is readily available to support reloaders in optimizing their ammunition for various calibers and firearms. This data is a cornerstone resource for enthusiasts and competitive shooters seeking to fine-tune their loads for superior performance. The company's transparent communication and ongoing expansion of its load data repository underscore its commitment to the reloading community.

Among handloading enthusiasts, Reload Swiss has cultivated a strong reputation for both innovation and dependability, making it a preferred choice for those who seek precision and reliability in their reloading endeavors.

Vytvořte si vlastní nabíjecí recepty Reload Swiss

Použijte náš balistický kalkulátor k vytvoření přesných receptů na náboje s produkty od tohoto výrobce.

Začít počítat

Reload Swiss Prášky v naší databázi:

Reload Swiss ReloadSwiss RS 12 powder

ReloadSwiss RS 12

RS 12 od Reload Swiss je rychlohořící propellant pro ruční zbraně, který je navržen pro konzistentní výkon v pistolových nábojích. Renomovaný svou všestranností, RS 12 exceluje v širokém spektru ráží, zejména 9mm Luger, .40 S&W a .45 ACP. Prach je prezentován v jemně zrnitě extrudované formě, podporující vynikající průtokové vlastnosti a spolehlivý dávkování přes měříče prachu, což je zásadní pro udržení konzistencí mezi jednotlivými výstřely. Jeho rychlost hoření zajišťuje rychlé vybudování tlaku, což je optimální pro dosažení maximální energie v kompaktních, vysoce tlakových kartuzích. Stabilita teploty je dalším charakteristickým znakem, což činí RS 12 příznivým pro soutěžní střelce a přebíječe hledající spolehlivý výkon bez ohledu na podmínky prostředí. Při vývoji nábojů RS 12 vykazuje předvídatelné křivky tlaku a rychlosti, což poskytuje přebíječům solidní základ pro dosažení vysoké přesnosti i bezpečných provozních podmínek. Jeho složení zajišťuje čisté spalování, snižující hromadění zbytků, což je výhodné pro udržení čistoty hlavně a prodloužení intervalů údržby zbraní.

Reload Swiss ReloadSwiss RS 14 powder

ReloadSwiss RS 14

RS 14 by Reload Swiss is a versatile propellant powder with a fast burn rate, ideally suited for both handgun and certain rifle loads. It is particularly favored in applications involving smaller case volumes and lighter bullet weights. Its physical form is a precision extruded grain that facilitates consistent metering, which aids in maintaining uniform charge weights critical for high-accuracy loads. Known for its excellent temperature stability, RS 14 ensures consistent performance across a range of environmental conditions, an essential feature for precision-minded reloaders. It is commonly paired with calibers such as 9mm Luger, .40 S&W, and .45 ACP for pistol loads, and is also used in light rifle calibers like .223 Remington for specific load configurations. During load development, reloaders should pay close attention to pressure signs due to the propellant's fast burn characteristics. The manufacturer, Reload Swiss, maintains a robust reputation for producing high-quality powders with consistent batch-to-batch performance, making RS 14 a reliable choice for discerning handloaders.

Reload Swiss ReloadSwiss RS 20 powder

ReloadSwiss RS 20

Reload Swiss RS 20 is a fast-burning pistol powder with a burn rate indexed at 8.1, making it particularly suitable for light to medium handgun loads. Designed for use in both competitive shooting and recreational applications, RS 20 is highly favored for calibers such as 9mm Luger, .38 Special, and .45 ACP. Its granulation consists of small, dense grains that promote excellent metering properties through powder measures, contributing to consistent charge weights and uniform velocities. One of the defining characteristics of RS 20 is its exceptional temperature stability, enabling reliable performance across a wide range of environmental conditions. This makes it a preferred choice for those seeking to maintain accuracy and velocity in varied climates. In load development, RS 20 offers a forgiving nature with respect to pressure and velocity deviations, allowing handloaders to fine-tune their loads with confidence. Its Swiss precision engineering upholds the high standards expected by the most discerning members of the handloading community.

Reload Swiss ReloadSwiss RS 24 powder

ReloadSwiss RS 24

RS 24 by Reload Swiss is a versatile reloading powder characterized by its medium burn rate, approximately rated at 6.5. This propellant is specifically tailored for handgun and pistol applications, making it a prime choice for calibers such as 9mm Luger, .40 S&W, and .45 ACP. RS 24 exhibits a fine, consistent granulation that ensures excellent metering properties through progressive reloading equipment, facilitating precise charge weights and enhancing overall consistency. Notably, RS 24 demonstrates remarkable temperature stability, maintaining reliable performance across varying environmental conditions, which is crucial for competitive shooters requiring consistent ballistic performance. Load development with RS 24 allows for a broad range of charge weights, aiding in the fine-tuning of recoil and velocity to specific shooter preferences. Handloaders will appreciate Reload Swiss's reputation for high-quality products, as RS 24 offers consistent ignition and clean burning, which minimizes residue build-up and facilitates easier firearm maintenance. This powder is an excellent choice for those seeking reliable, precise ammunition tailored for pistol use.

Reload Swiss ReloadSwiss RS 30 powder

ReloadSwiss RS 30

RS 30 od Reload Swiss je rychle hořící pohonný prášek ideálně vhodný pro nábojové aplikace pro pistole a pušky. Tento prášek je známý pro své čisté hoření, což z něj činí vynikající volbu pro aplikace v přesné střelbě, kde je důležitá opakovatelnost a čistota. Jeho sférická forma zajišťuje mimořádně rovnoměrné měření pomocí práškových měřících zařízení, podporuje konzistentní vývoj nábojů napříč různými aplikacemi. RS 30 vykazuje pozoruhodnou teplotní stabilitu, minimalizující variabilitu v balistickém výkonu pod různými environmentálními podmínkami, což je klíčové pro zajištění konzistentní přesnosti a spolehlivosti. Běžně se RS 30 spáruje s populárními rážemi jako 9mm Luger, .40 S&W a .45 ACP, kde jeho rychlá rychlost hoření zvyšuje efektivitu a optimální vývoj tlaku v komoře. Přebíječi těží z jeho stabilního výkonového profilu, umožňujícího precizní kontrolu nad výstupními tlaky a rychlostními výsledky. Jako produkt Reload Swiss je RS 30 podloženo solidní reputací v přebíjecí komunitě pro dodávání konzistentních a spolehlivých výsledků, což umožňuje přebíječům dosáhnout prémiového výkonu v jejich upravených nábojích.

Reload Swiss ReloadSwiss RS 36 powder

ReloadSwiss RS 36

RS 36 by Reload Swiss is a medium-fast burning propellant with a burn rate of 3.8, ideally suited for rifle cartridges. Designed with the experienced handloader in mind, RS 36 provides outstanding versatility for a wide range of applications, particularly in mid-sized rifle calibers. The powder exhibits consistent metering due to its uniform grain geometry, which is beneficial for achieving precise charge weights during reloading processes. This characteristic enhances the efficiency of load development and minimizes variability during large batch reloads. The temperature stability of RS 36 ensures dependable performance across varying environmental conditions, making it a reliable choice for competition shooters and hunters alike. This powder pairs well with popular calibers such as the .308 Winchester and .30-06 Springfield, where it delivers optimal velocity and accuracy. When developing loads with RS 36, handloaders can expect consistent pressures and velocities, enabling precise tuning for specific shooting requirements. The propellant's manufacturing quality, backed by Reload Swiss's esteemed reputation, offers peace of mind regarding performance and safety.

Reload Swiss ReloadSwiss RS 40 powder

ReloadSwiss RS 40

RS 40, vyráběný Reload Swiss, je všestranný puškový pohon s médium rychlostí hoření klasifikovaný na 3, ideální pro přesné aplikace ručního nabíjení. Jeho vlastnosti z něj činí vhodného pro různé puškové ráže, zejména ty, které vyžadují efektivní a konzistentní výkon prachu, jako .308 Winchester, .30-06 Springfield a .223 Remington. Prach je charakterizován jemnězrnnou, sférickou formou, která zajišťuje vynikající vlastnosti odměřování, což je klíčové pro dosažení konzistentních náloží během procesu nabíjení. RS 40 vykazuje pozoruhodnou teplotní stabilitu, poskytující konzistentní výkon v různých environmentálních podmínkách, což je významná výhoda pro soutěžní střelce a lovce. Reload Swiss je znám ve společenství nabíječů pro produkci spolehlivých a vysoce kvalitních prachů, které nabízejí vynikající zapalovací charakteristiky a reprodukovatelné výsledky. Při vývoji nabíjení by nabíječi měli zvážit, že médium rychlost hoření RS 40 usnadňuje všestranné aplikace, umožňující jak standardní, tak vysokorychlostní konfigurace nábojů s optimálními tlakovými charakteristikami. Jeho specifická formulace přináší konzistentní rychlosti a těsné seskupování výstřelu, což z něj činí oblíbenou volbu mezi zkušenými nabíječi, kteří hledají preciznost a účelnost výkonu.

Reload Swiss ReloadSwiss RS 50 powder

ReloadSwiss RS 50

RS 50, vyráběný firmou Reload Swiss, je propellant střední rychlosti hoření specificky navržený pro puškové aplikace. Jeho rychlost hoření 2.2 ho staví do ideální pozice pro řadu vysoce výkonných kalibrů. RS 50 je charakterizován konzistentní extrudovanou zrnitou strukturou, poskytující vynikající vlastnosti při měření přes rozličné dávkovače prachu, což vede ke zlepšení konzistence náplní a přesnosti. Tento propellant vykazuje pozoruhodnou teplotní stabilitu, která zajišťuje spolehlivý výkon napříč širokou škálou klimatických podmínek, což je klíčové pro závodní a lovecké scénáře. RS 50 je zvlášť vhodný pro přebíjení populárních středně velkých kalibrů jako jsou .308 Winchester, .30-06 Springfield a 7mm-08 Remington. Formulace prachu podporuje efektivní poměry plnění a jednotnost, která je zásadní pro dosažení optimálních balistických výsledků. Přebíječi využívající RS 50 těží z jeho spolehlivosti a všestrannosti, která usnadňuje snadnou adaptaci napříč mnoha střeleckými platformami. Při vývoji náplní by přebíječi měli zvážit začátek s konzervativními náplněmi a postupné úpravy k dosažení žádoucích vlastností rychlosti a tlaku při dodržování bezpečných přebíjecích praktik. Tato kombinace vlastností činí RS 50 oblíbenou volbou mezi znalými přebíječi, kteří hledají spolehlivý výkon.

Reload Swiss ReloadSwiss RS 52 powder

ReloadSwiss RS 52

Reload Swiss RS 52 je všestranný střelný prach se střední rychlostí hoření, ideálně vhodný pro řadu puškových ráží. Speciálně navržený pro vysoce výkonné střelivo, RS 52 poskytuje konzistentní tlaky a rychlosti, což z něj činí preferovanou volbu mezi přesnými střelci a soutěžními střelci. Jeho sférické granule slibují vynikající vlastnosti dávkování, což přináší výhodu přebíječům hledajícím konzistentní dávkování prachu, což usnadňuje přesnou opakovatelnost v dávkách nábojů. RS 52 vykazuje pozoruhodnou stabilitu v různých teplotních podmínkách, udržujíc střelu na stejné úrovni napříč širokým spektrem prostředí. To jej činí obzvláště výhodným pro lovce a sportovní střelce, kteří mohou čelit různorodým povětrnostním scénářům. Populární ráže zahrnují 6.5 Creedmoor, .308 Winchester a .30-06 Springfield, kde podporuje vysokorychlostní náboje bez nadměrných tlakových špiček. Při vývoji nábojů s RS 52 je důležité začít s konzervativními dávkami a postupně je upravovat, aby se dosáhlo požadovaného výkonu a současně dodržovaly bezpečnostní tlakové limity. Jednotná velikost zrn a přesné vlastnosti hoření zvyšují jeho atraktivitu pro oddané přebíječe, kteří kladou důraz na přesnost a spolehlivost jejich přebitých nábojů.

Reload Swiss ReloadSwiss RS 60 powder

ReloadSwiss RS 60

RS 60 is a versatile rifle powder manufactured by Reload Swiss with a moderately fast burn rate of 1.5, catering predominantly to short-action and middle-size rifle cartridges. Characterized by its extruded grain structure, RS 60 offers excellent metering properties that facilitate consistent charge weights during the reloading process, reducing variations in pressure and velocity. The powder's formulation ensures remarkable temperature stability, making it an excellent choice for reloaders seeking consistent performance across a range of environmental conditions. Popular caliber pairings for RS 60 include the 6.5 Creedmoor, .308 Winchester, and .30-06 Springfield, where its burn rate optimizes velocity and accuracy. During load development, handloaders should note RS 60's propensity for higher energy output, necessitating careful ladder testing and adherence to published load data. Reload Swiss has established a sound reputation for quality and reliability in the handloading community, offering users the advantage of both high performance and rigorous manufacturing standards.

Reload Swiss ReloadSwiss RS 62 powder

ReloadSwiss RS 62

RS 62, produced by Reload Swiss, is a versatile rifle propellant with a medium-slow burn rate that caters to a range of modern calibers. Noted for its consistent metering properties, RS 62 is a single-base powder that delivers uniform shot-to-shot consistency vital for precision shooting. Its granules ensure smooth flow through powder measures, enhancing overall loading efficiency. RS 62 boasts superior temperature stability, making it an ideal choice for competitive shooters and hunters who demand reliable performance across varied climatic conditions. This powder excels in medium to large-capacity rifle calibers such as the 30-06 Springfield, 6.5x55 Swedish, and the 300 Winchester Magnum. When developing loads, reloaders appreciate its forgiving nature, enabling fine-tuning to achieve optimal ballistic performance and accuracy. The powder's clean-burning characteristics reduce fouling, thereby minimizing barrel maintenance and extending barrel life. RS 62's reputation within the handloading community is bolstered by Reload Swiss' commitment to quality and innovation, providing reloaders with confidence in their crafted ammunition.

Reload Swiss ReloadSwiss RS 70 powder

ReloadSwiss RS 70

Reload Swiss RS 70 je vysoce výkonný pohonný prášek s pomalou rychlostí hoření, ideální pro puškové náboje, kde je zásadní maximalizace rychlosti a konzistence. Navržený pro magnumové puškové náboje, RS 70 je obzvláště populární mezi přebíječi, kteří vyvíjejí náboje pro ráže jako .300 Winchester Magnum, 7mm Remington Magnum a .338 Lapua Magnum. Jeho extrudovaná zrnitá forma zajišťuje jednotné měření, což přispívá k přesné konzistenci nábojů a spolehlivému zapálení napříč různými přebíjecími zařízeními. RS 70 je dobře uznávaný pro svou vynikající teplotní stabilitu, poskytující konzistentní výkon v měnících se klimatických podmínkách - výhodné pro soutěžní střelce a lovce vyžadující spolehlivé výsledky. Během vývoje nábojů ocení uživatelé jeho široké použití napříč náboji s velkým objemem, kde jsou klíčové energie a účinnost. Chimie prášku je formulována pro generování nižších teplot v komoře, což prodlužuje životnost hlavně - kritická úvaha pro střelce s vysokým objemem výstřelů. Jako nabídka od Reload Swiss RS 70 těží z pověsti výrobce pro výrobu čistě hořících a přesnost orientovaných pohonných látek, což z něj činí preferovanou volbu pro ty, kteří požadují co nejlepší výkon ze svých puškových přebíjení.

Reload Swiss ReloadSwiss RS 76 powder

ReloadSwiss RS 76

RS 76 od Reload Swiss je pomalu hořící puškový pohon s rychlostí hoření 0,2, což ho činí obzvláště vhodným pro velikostmi velké náboje magnum ráží. Tento extrudovaný prach nabízí vynikající vlastnosti odměřování díky své uniformní velikosti zrn, zajišťující konzistentní nálože při velkoobjemových nabíjeních. RS 76 je uznáván za svou pozoruhodnou teplotní stabilitu, udržující konzistentní rychlosti napříč různými environmentálními podmínkami, což je zásadní pro precizní střelce a příznivce střelby na dlouhé vzdálenosti, kteří vyžadují spolehlivost a přesnost. Běžně párované s rážemi jako .300 Winchester Magnum, .338 Lapua Magnum a .28 Nosler, RS 76 poskytuje optimální výkon při spojení s těžkými projektily, což přináší jak energii, tak přesnost. Při vývoji nabíjení by nabíječi měli věnovat pozornost postupnému narůstání tlaku, který je charakteristický pro pomalu hořící pohony, což může posílit životnost hlavně a zlepšit jednotnost jednotlivých výstřelů. Pro nabíječe spočívá výhoda RS 76 v jeho švýcarské kvalitě a spolehlivosti. Usnadňuje vynikající poměry plnění nábojnice a mírnější zpětné rázy, nabízející výhodnou rovnováhu mezi silou a přesností pro oddané střelce hledající maximalizované výkony ve střelbě na dlouhé vzdálenosti.

Reload Swiss ReloadSwiss RS 80 powder

ReloadSwiss RS 80

Reload Swiss RS 80 je pomalu hořící puškový prach navržený speciálně pro náboje o velkém objemu, což z něj činí ideální volbu pro magnumové ráže. Jako jednozákladový extrudovaný střelný prach RS 80 poskytuje konzistentní výkon s vylepšenými vlastnostmi dávkování, i přes svou větší velikost zrna. Tento prach exceluje ve vysokokapacitních nábojnicích, jako jsou .338 Lapua Magnum, .300 Remington Ultra Magnum a podobné vysokovýkonné ráže. Teplotní stabilita RS 80 je pozoruhodná, poskytující spolehlivou iniciaci a konzistentní tlaky napříč různými klimatickými podmínkami, což je klíčový faktor pro přesnost na dlouhé vzdálenosti. Pro přebíječe RS 80 usnadňuje vynikající vývoj náboje díky předvídatelným charakteristikám hoření a schopnosti jemně dolaďovat rychlosti při zachování bezpečných úrovní tlaku. Reload Swiss, renomované jméno v přebíjecí komunitě, zajišťuje, že RS 80 je vyráběn s přísnými standardy pro kontrolu kvality, což poskytuje spolehlivou volbu střelného prachu pro precizní střelce hledající maximální výkon. Přebíječi oceňují jeho schopnost zvyšovat jak rychlost, tak přesnost, což činí RS 80 preferovanou volbou pro soutěžní střelecké aplikace.

Standard Load Data — Reload Swiss

Vyberte níže požadovaný kalibr a hmotnost projektilu pro přístup k odpovídající tabulce nabíjení. Odtud můžete vybrat jakýkoli uvedený recept na nabíjení a přenést jej přímo do balistického kalkulátoru pro další upřesnění, optimalizaci a přesné ladění.

All
45 gr
50 gr
51 gr
52 gr
55 gr
70 gr
72 gr
75 gr
77 gr
87 gr
90 gr
100 gr
101 gr
105 gr
108 gr
110 gr
115 gr
120 gr
123 gr
124 gr
125 gr
127 gr
128 gr
130 gr
132 gr
135 gr
139 gr
140 gr
145 gr
146 gr
150 gr
155 gr
156 gr
160 gr
162 gr
165 gr
167 gr
168 gr
170 gr
171 gr
175 gr
180 gr
184 gr
200 gr
201 gr
210 gr
215 gr
220 gr
250 gr
400 gr
500 gr
Zobrazuji 1-24 of 200

.308 | 150gr | Hornady SST InterLock L1.17

.308 Win.

BC G1: 0.415
83 prachů484 nábojů

.224 | 45gr | Sellier & Bellot FMJ

.224 Valkyrie

BC G1: 0.122
40 prachů234 nábojů

.284 | 140gr | Barnes TSX BT

.280 Rem.

BC G1: 0.394
98 prachů539 nábojů

.308 | 123gr | Sako Gamehead

7.62 x 53 R Fin.

BC G1: 0.222
86 prachů510 nábojů

.308 | 210gr | Berger VLD Hunting

7.82 Warbird

BC G1: 0.625BC G7: 0.32
55 prachů328 nábojů

.224 | 50gr | Winchester Pointed Soft Point

5.6 x 61 SE v. Hofe

BC G1: 0.175
102 prachů597 nábojů

.264 | 140gr | Sellier & Bellot SP

.264 RLB TM

BC G1: 0.332
101 prachů575 nábojů

.308 | 162gr | SAKO Blade

7.5 x 55 Swiss

BC G1: 0.39
96 prachů570 nábojů

.308 | 210gr | Berger VLD Hunting

.300 H&H Mag.

BC G1: 0.625BC G7: 0.32
83 prachů493 nábojů

.264 | 120gr | Swift A-Frame

6.5 x 37 Custom

BC G1: 0.344
32 prachů175 nábojů

.264 | 124gr | Sellier & Bellot FMJ

6.5-06 A-Square

BC G1: 0.4
97 prachů600 nábojů

.308 | 120gr | SAKO Blade

.300 Weath. Mag.

BC G1: 0.45
95 prachů600 nábojů

.308 | 155gr | Berger BT Target

.30-06 Ackley Improved

BC G1: 0.438BC G7: 0.231
99 prachů583 nábojů

.308 | 220gr | Sako Hammerhead

.30-06 Ackley Improved

BC G1: 0.408
103 prachů568 nábojů

.310 | 125gr | Speer HP TNT

.300 H&H Mag.

BC G1: 0.341
92 prachů559 nábojů

.308 | 120gr | SAKO Blade

.300 Rem. Ultra Mag.

BC G1: 0.45
97 prachů551 nábojů

.308 | 184gr | RWS Evolution

.300 H&H Mag.

BC G1: 0.366
92 prachů546 nábojů

.308 | 180gr | Sako Hammerhead

.30-06 R Stief

BC G1: 0.387
97 prachů542 nábojů

.308 | 125gr | Sierra MatchKing

7.62 x 53 R Fin.

BC G1: 0.349
85 prachů539 nábojů

.224 | 77gr | Nosler RDF

.22 PPC USA

BC G1: 0.454
84 prachů537 nábojů

.224 | 77gr | Nosler RDF

.223 WSSM

BC G1: 0.454
90 prachů531 nábojů

.243 | 100gr | Sellier & Bellot SP

6 mm PPC

BC G1: 0.245
85 prachů523 nábojů

.308 | 125gr | Nosler Ballistic Tip Hunting

7.62 x 53 R Fin.

BC G1: 0.366
85 prachů516 nábojů

.264 | 140gr | Sellier & Bellot FMJ-BT

6.5-06 Ackley Improved

BC G1: 0.491
76 prachů474 nábojů

Community Loads — Reload Swiss

Data náplní od komunity

Ukázková data náplně s použitím střel nebo prachů od Reload Swiss z naší databáze.

Potřebujete PRO licenci k odemknutí a zobrazení všech dat.

Filtr:
Community-contributed loads using Reload Swiss components
KalibrKulkaPrášekHlaveň (in)Náplň (gr)Objem nábojnice (GoW)OAL (in)Max. tlak (psi)Rychlost na ústí hlavně (fps)
M6.5 x 57
.264 | 97gr | IBEX TRD 97gr
Reload Swiss
RS 52
23.650.059.02.99274,054 (131%)3533
M6.5 x 68
.264 | 128gr | Hasler Hunting 128gr
Reload Swiss
RS 52
25.661.786.03.40581,140 (127%)3396
M6.5 x 65 R
.264 | 93gr | RWS Evolution Green 93gr
Reload Swiss
RS 60
24.054.067.03.34052,660 (96%)3386
9.3 x 64 Brenneke
.366 | 154gr | Sax KJG-SR 154gr
Reload Swiss
RS 52
25.6••.•88.03.37050,206 (79%)3356
M6.5 x 65 R
.264 | 93gr | RWS Evolution Green 93gr
Reload Swiss
ReloadSwiss RS 60
23.6••.•67.03.29050,753 (92%)3337
6.5 x 65 R
.264 | 93gr | RWS Evolution Green 93gr
Reload Swiss
RS 60
23.6••.•67.03.34049,571 (90%)3314
6.5 x 65 R
.264 | 93gr | RWS Evolution Green 93gr
Reload Swiss
ReloadSwiss RS 60
23.6••.•67.03.29049,207 (89%)3307
6.5 x 65 R
.264 | 93gr | RWS Evolution Green 93gr
Reload Swiss
ReloadSwiss RS 60
23.6••.•67.03.29048,913 (89%)3304
M.30-06 Spring.
.308 | 120gr | GM Geschoss-Manufaktur Splinter TIP 120gr
Reload Swiss
RS 40
24.4••.•68.23.27063,034 (107%)3291
6.5 x 65 R
.264 | 93gr | RWS Evolution Green 93gr
Reload Swiss
RS 60
23.6••.•67.03.34048,124 (87%)3287

Často kladené otázky

Reload Swiss je výrobce prémiových švýcarských prachů vyráběný švýcarskou muniční společností RUAG, a i když je méně známý než Hodgdon na severoamerickém trhu, vybudoval si silnou pověst v evropských kruzích precizního střelby a soutěžního přebíjení. Značka je zvlášť respektována pro svou výjimečnou konzistenci, úzké výrobní tolerance a čisté spalovací formulace. Prachy Reload Swiss jsou dvoubázovými pohonnými látkami - což znamená, že obsahují jak nitrocelulózu, tak nitroglycerin - což jim dává vyšší energetickou hustotu ve srovnání s mnoha jednovázovými konkurenty, což umožňuje mírně nižší hmotnosti náplně při dosahování stejných nebo vyšších rychlostí. Pro přebíjení pistolí a revolverů pokrývá Reload Swiss celé spektrum od velmi rychlých po střední rychlosti spalování. RS10 je jejich nejrychleji hořící pistolový prach, navržený pro lehké cílové náplně v 9 mm, .38 Special a .45 ACP, kde je čisté spalování a nízké zbytky prioritou. RS12 se nachází ve všestranném středním poli a je široce používán pro standardní tlakové soutěžní náplně 9 mm a .40 S&W. RS14 a RS20 zvyšují všestrannost rychlosti spalování, pokrývají vysoce tlakové pistolové náboje a také se překrývají s aplikacemi pro brokové náboje. Pro magnum pistolové náboje jako .357 Magnum a .44 Magnum dodává RS40 pomalejší rychlost spalování potřebnou k postupnému zvyšování tlaku v delších hlavních revolverů, maximalizuje rychlost a energii. V segmentu pušek vyvinul Reload Swiss vysoce ceněnou produktovou řadu, která přímo konkurují nejlepším evropským a americkým puškovým prachům. RS50 a RS52 jsou středně hořící puškové prachy, které jsou dobře vhodné pro malé a střední kapacitní náboje jako .223 Remington, .222 Remington a .308 Winchester, kde jsou známé pro svůj vynikající potenciál přesnosti a velmi konzistentní rychlosti - klíčový důvod, proč jsou populární mezi soutěžícími v benchrestu a F-Class. RS60 je zvlášť pozoruhodný pro 6.5 Creedmoor, .243 Winchester a .260 Remington, nabízí rychlost spalování, která optimalizuje tlakové křivky pro tyto vysoce efektivní náboje. RS62 pokrývá podobné území s mírně odlišnými profily hmotnosti náplně, což dává přebíječům flexibilitu ve vývoji náplní pro stejné náboje. Při přechodu na větší puškové náboje je RS70 navržen pro střední až velké kapacitní pouzdra jako .30-06 Springfield, 8x57 mm Mauser a 9.3x62 mm - náboje, které jsou pracovními koňmi evropské lovecké tradice, což dělá z RS70 přirozenou volbu na tomto trhu. RS80 rozšiřuje rozsah dále do magnum území, dobře funguje v nábojích jako .300 Winchester Magnum, 7 mm Remington Magnum a .338 Winchester Magnum. Pro největší a nejpomaleji hořící aplikace - ultra-magnumy a velkokapacitní pásové magnumy - poskytuje RS100 potřebnou rychlost spalování k vytvoření optimálního tlaku a rychlosti v nábojích jako .300 Remington Ultra Magnum, .338 Lapua Magnum a .50 BMG. Jednou z nejvýraznějších sil Reload Swiss je její stabilita teploty. Jejich dvoubázové formulace jsou navrženy tak, aby minimalizovaly variaci rychlosti v širokém teplotním rozsahu, což je kritické pro lovce a střelce na dlouhé vzdálenosti, kteří pracují v alpských nebo severských prostředích, kde mohou být teplotní výkyvy mezi ránem a odpolednem extrémní. Tato vlastnost, v kombinaci s farmaceutickými výrobními standardy RUAG, vede k prachu, který je pozoruhodně konzistentní z dávky na dávku - kvalita, kterou precizní přebíječi a soutěžní střelci velmi oceňují. Reload Swiss je také pozoruhodný svým číselným systémem, který je intuitivní a logický - nižší čísla hoří rychleji a jsou vhodná pro aplikace pistolí, zatímco vyšší čísla hoří postupně pomaleji a jsou navržena pro stále větší puškové náboje. To usnadňuje přebíječům orientaci v produktové řadě a identifikaci kandidátských prachů pro nový náboj bez rozsáhlých předchozích znalostí o značce. Celkově Reload Swiss zaujímá jasnou niku - prémiovou, evropsky navrženou řadu prachů vyrobenou podle přísných standardů švýcarské precizní výroby, pokrývající vše od lehkých pistolových cílových náplní po nejnáročnější aplikace magnum pušek na dlouhé vzdálenosti, a je obzvlášť dobře hodnocena tam, kde je konzistence, čistota a stabilita teploty nezbytná.