GM Geschoss-Manufaktur logo

GM Geschoss-Manufaktur Nabíjecí Data

GM Geschoss-Manufaktur is a reputable German ammunition manufacturer established to serve the needs of precision shooters and handloaders worldwide. With a commitment to excellence, the company prides itself on producing high-quality reloading components, including bullets that are engineered to meet the rigorous demands of competitive shooting and hunting enthusiasts. Specializing in a wide range of calibers and bullet profiles, GM Geschoss-Manufaktur provides options tailored for both performance and compatibility with a variety of rifle and handgun systems.

About GM Geschoss-Manufaktur

The company emphasizes stringent quality control measures throughout its manufacturing process to ensure consistent bullet weights, profiles, and performance. This level of precision contributes to uniformity in groupings and overall shooting accuracy, which is paramount for reloaders seeking reliability and performance from their loads. GM Geschoss-Manufaktur's products are crafted with attention to metallurgical details and finishing techniques, resulting in components that not only meet but often exceed industry standards.

Reloaders considering GM Geschoss-Manufaktur for their ammunition needs will appreciate the availability of comprehensive load data that supports a wide spectrum of cartridge applications. This information allows for meticulous load development, catering to those who demand precision and customization in their reloading practices. The company's dedication to providing accessible and detailed technical data facilitates the creation of optimized ballistic profiles tailored to the individual preferences of discerning handloaders.

Among the handloading community, GM Geschoss-Manufaktur enjoys a solid reputation for producing reliable, high-performance components that enhance the meticulous craft of reloading. The company's commitment to innovation and quality has established it as a trusted partner for reloaders seeking to maximize their shooting performance with components that deliver consistent results, shot after shot.

Vytvořte si vlastní nabíjecí recepty GM Geschoss-Manufaktur

Použijte náš balistický kalkulátor k vytvoření přesných receptů na náboje s produkty od tohoto výrobce.

Začít počítat

Standard Load Data — GM Geschoss-Manufaktur

Vyberte níže požadovaný kalibr a hmotnost projektilu pro přístup k odpovídající tabulce nabíjení. Odtud můžete vybrat jakýkoli uvedený recept na nabíjení a přenést jej přímo do balistického kalkulátoru pro další upřesnění, optimalizaci a přesné ladění.

All
104 gr
120 gr
154 gr
700 gr
Zobrazuji 1-24 of 72

.308 | 120gr | GM Geschoss-Manufaktur Splinter TIP

.300 Win. Mag.

BC G1: 0.417
97 prachů576 nábojů

.308 | 120gr | GM Geschoss-Manufaktur Splinter TIP

.30-06 Spring.

BC G1: 0.417
84 prachů549 nábojů

.308 | 120gr | GM Geschoss-Manufaktur Splinter TIP

.308 Win.

BC G1: 0.417
55 prachů341 nábojů

.366 | 154gr | GM Geschoss-Manufaktur Splinter Tip

9.3 x 62

38 prachů229 nábojů

.308 | 120gr | GM Geschoss-Manufaktur Splinter TIP

.300 WSM

BC G1: 0.417
88 prachů497 nábojů

.308 | 120gr | GM Geschoss-Manufaktur Splinter TIP

.300 Lapua Mag.

BC G1: 0.417
102 prachů564 nábojů

.284 | 104gr | GM Geschoss-Manufaktur Splinter Tip

7 x 57 R

BC G1: 0.422
70 prachů427 nábojů

.308 | 120gr | GM Geschoss-Manufaktur Splinter TIP

.300 CR

BC G1: 0.417
54 prachů315 nábojů

.308 | 120gr | GM Geschoss-Manufaktur Splinter TIP

.300 Weath. Mag.

BC G1: 0.417
100 prachů593 nábojů

.308 | 120gr | GM Geschoss-Manufaktur Splinter TIP

.300 H&H Mag.

BC G1: 0.417
98 prachů590 nábojů

.308 | 120gr | GM Geschoss-Manufaktur Splinter TIP

.308 Norma Mag.

BC G1: 0.417
101 prachů584 nábojů

.308 | 120gr | GM Geschoss-Manufaktur Splinter TIP

.300 Blaser Mag.

BC G1: 0.417
95 prachů573 nábojů

.308 | 120gr | GM Geschoss-Manufaktur Splinter TIP

7.62 UKM

BC G1: 0.417
97 prachů568 nábojů

.308 | 120gr | GM Geschoss-Manufaktur Splinter TIP

.300 Norma Mag.

BC G1: 0.417
103 prachů566 nábojů

.308 | 120gr | GM Geschoss-Manufaktur Splinter TIP

.300 PRC

BC G1: 0.417
100 prachů565 nábojů

.308 | 120gr | GM Geschoss-Manufaktur Splinter TIP

.300 Rem. SA Ultra Mag.

BC G1: 0.417
84 prachů547 nábojů

.308 | 120gr | GM Geschoss-Manufaktur Splinter TIP

.30 Nosler

BC G1: 0.417
97 prachů544 nábojů

.308 | 120gr | GM Geschoss-Manufaktur Splinter TIP

.300 Rem. Ultra Mag.

BC G1: 0.417
88 prachů538 nábojů

.308 | 120gr | GM Geschoss-Manufaktur Splinter TIP

7.62 x 53 R Fin.

BC G1: 0.417
81 prachů535 nábojů

.308 | 120gr | GM Geschoss-Manufaktur Splinter TIP

.30 R Blaser

BC G1: 0.417
88 prachů531 nábojů

.284 | 104gr | GM Geschoss-Manufaktur Splinter Tip

7 x 57

BC G1: 0.422
80 prachů531 nábojů

.308 | 120gr | GM Geschoss-Manufaktur Splinter TIP

.300 RCM

BC G1: 0.417
85 prachů530 nábojů

.308 | 120gr | GM Geschoss-Manufaktur Splinter TIP

7.82 Warbird

BC G1: 0.417
89 prachů526 nábojů

.308 | 120gr | GM Geschoss-Manufaktur Splinter TIP

7.5 x 55 Swiss

BC G1: 0.417
83 prachů516 nábojů

Community Loads — GM Geschoss-Manufaktur

Data náplní od komunity

Ukázková data náplně s použitím střel nebo prachů od GM Geschoss-Manufaktur z naší databáze.

Potřebujete PRO licenci k odemknutí a zobrazení všech dat.

Filtr:
Community-contributed loads using GM Geschoss-Manufaktur components
KalibrKulkaPrášekHlaveň (in)Náplň (gr)Objem nábojnice (GoW)OAL (in)Max. tlak (psi)Rychlost na ústí hlavně (fps)
M.300 PRC
.308 | 120gr | GM Geschoss-Manufaktur Splinter TIP 120gr
Reload Swiss
RS 52
23.990.099.03.54391,896 (141%)4009
M.300 PRC
.308 | 120gr | GM Geschoss-Manufaktur Splinter TIP 120gr
Reload Swiss
RS 60
23.985.599.03.54360,046 (92%)3629
M.300 PRC
.308 | 120gr | GM Geschoss-Manufaktur Splinter TIP 120gr
Reload Swiss
RS 60
23.985.099.03.54358,885 (91%)3609
.300 PRC
.308 | 120gr | GM Geschoss-Manufaktur Splinter TIP 120gr
Reload Swiss
RS 60
23.9••.•99.03.54356,608 (87%)3573
7-6.5 PRCW
.284 | 104gr | GM Geschoss-Manufaktur Splinter Tip 104gr
Reload Swiss
RS 60
22.0••.•68.02.87457,653 (89%)3422
M7 x 64 Brenneke
.284 | 104gr | GM Geschoss-Manufaktur Splinter Tip 104gr
Reload Swiss
RS 52
23.6••.•66.03.32758,697 (98%)3422
M.300 WSM
.308 | 120gr | GM Geschoss-Manufaktur Splinter TIP 120gr
Reload Swiss
RS 40
22.0••.•81.32.85965,021 (102%)3389
M9.3 x 64 Brenneke
.366 | 154gr | GM Geschoss-Manufaktur Splinter Tip 154gr
Reload Swiss
RS 40
23.6••.•88.03.37059,886 (94%)3330
7 x 64 Brenneke
.284 | 104gr | GM Geschoss-Manufaktur Splinter Tip 104gr
Reload Swiss
RS 60
23.6••.•66.03.30751,619 (86%)3330
M.300 WSM
.308 | 120gr | GM Geschoss-Manufaktur Splinter TIP 120gr
Reload Swiss
RS 40
20.0••.•81.32.86065,021 (102%)3323

V naší databázi máme následující 5 GM Geschoss-Manufaktur náboje:

Často kladené otázky

Mnoho GM projektilů je navrženo s poháněcími páskami, aby se snížilo množství kontaktní plochy, která se dotýká hlavně. Místo toho, aby se celá část zapojila do drážkování, pouze vyvýšené pásky mají přímý kontakt. Tento design pomáhá snižovat tření během pohybu projektilu, zatímco udržuje spolehlivé vedení a stabilitu. Poháněcí pásky také vytvářejí další prostor pro vytlačený materiál hlavně, což může přispět k konzistentnějšímu rytí, když projektil vstupuje do drážkování.

Pohonné pásy snižují kontaktní plochu projektilu, což obecně snižuje tření mezi projektil a hlavní ve srovnání s pevným tělem stejné délky. Snížené tření může přispět k konzistentnějším tlakům v komoře a může pomoci omezit znečištění hlavně. Nicméně, data o náplních by nikdy neměla být zaměňována pouze na základě designu projektilu. I s pohonnými pásy by měli přebíječi vždy používat publikovaná data o náplních pro konkrétní projektil GM, kdykoli je to možné, a bezpečně zvyšovat náplně.

Náboje GM jsou vyráběny na CNC strojích z pevného mědi, místo aby byly formovány tradičními procesy výroby s jádrem a pláštěm. CNC obrábění umožňuje velmi přesné výrobní tolerance, což vede k vysoce konzistentním rozměrům, hmotnosti a geometrii nábojů od jednoho kusu k druhému. Tato úroveň konzistence může přispět k spolehlivému balistickému výkonu, opakovatelnému vývoji náplní a vynikající přesnosti. Také to umožňuje GM vyrábět složité prvky, jako jsou přesně obráběné pohonné pásy a expanzní dutiny, s vysokou mírou přesnosti.